Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem tisztelik a diákok...

Miért nem tisztelik a diákok a tanárokat?

Figyelt kérdés
11. osztályba járok és már 9. osztály vége fele elkezdtem felfigyelni arra, hogy az osztálytársaim és más iskolából/osztályból való diákok nagyon tiszteletlen a tanárokkal. Persze, én is ellógtam jó párszor órákról, röhögcséltem órákon, de ezt nem folyamatosan csinálom. Azt a minimális tiszteletet megadom a tanárnak, hogy az órák 80% odafigyelek. Egyes osztálytársaim meg még olyat is csinálnak, hogy minden k-nak és r----k lemondják a tanárt a füle hallatára. Arról nem is beszélve, hogy van 4-5 gyerek, akik minden évben valamiből bukásra állnak és a tanár két hétig kínlódik azon, hogy valamire adjon nekik jegyet, hogy átmenjen, mert ha nem engedi át, akkor jönnek a szülők és leordítják a tanárnak a fejét, hogy az ő kicsi fiacskájával (mert ezek mind fiúk) hogy tehet ilyet hogy megbuktatja. Jó, persze tény hogy nem mindegyik tanár tanárnak való, de attól még meglehetne adni azt a minimális tiszteletet hogy nem hordják le az egész osztály előtt minden ocsmány szavakkal.

2022. jan. 30. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A saját szüleiket sem tisztelik, a szülők meg a tanárokat nem, ettől kezdve mit várhatunk?
2022. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olyan irányba haladunk, amikor a szülők már egyre kevésbé nevelik a gyereket, így a tiszteletadás is kimarad az életből

19 éves vagyok, és sajnos engem is zavart gimiben, ahogy az osztálytársaim képesej voltak viselkedni. Értem én, hogy ő a tanár és rossz jegyeket is szokott adni és nem biztos, hogy jól tanít, és hogy gyakorlatilag ő a "főnök", a közellenség, de végső soron ő is egy ember

Persze ha a tanár viselkedne ugyanígy a diákkal, anyuci vagy apuci, esetleg mindketten mennének reklamálni, hogy hogy lehet így beszélni egy gyerekkel.

Nagyon rossz irányba haladunk.

2022. jan. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
68%

Szülői nevelés. Felnő egy olyan generáció aki nem tudja eldönteni hogy fiú vagy lány aki olyanokért "sír" hogx ő vega és valaki húst eszik mellette meg az ehhez hasonlók. Teljesen életképtelenek és ezek fognak eltartani minket nyugdíjas éveinkre... nem vagyok valami öreg csak 23 éves de amit némelyik tini leművel az beszarás. A lányok 13 évesen már több f.aszt fogtak mint kilincset a fiúknak meg nagyobb egójuk van mint bárki másnak a világon mert anyuci meg apuci eltart ja meg neten ő a kemény gyerek de amúgy megveret a bátyjával vagy rohangál a rendőrségre ha nem úgy van valami ahogy ő akarja stb... és ezt mind azért a szüleik elkényesztetik őket és ez lesz belőlük.

Hisztizik a gyerek, mitcsinál? Pszihologushoz jár vele. Én kaptam 2 pofont anyámtól azt szevasz. Nem lettem agyhalott tőle se semmi. Elvégeztem az iskolát sőt idén már az egyetemmel is végzek mellette meg dolgozok (levelezőin csinálom az egyetemet hogy tudjak dolgozni ennek már 4 éve technikusim óta).

Persze vannak tanárok akik tényleg nem tanárnak valók de némelyik diák megérdemelne 1-2 pofont vagy füllcimbálást hogy amúgy vegye már észre a valóságot ne pedig a rózsaszín világát élje.

2022. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Annyiba belekötnék a 3-as válaszba, hogy a pszichológus-problémát egy pofon nem oldja meg, viszont az igen, ha odafigyelnek a gyerekre, és nincs magasról leejtve onnantól kezdve, hogy megfogant. Néha éppen az a probléma, hogy a gyereknek pszichológus kéne, bár az esetek nagyrészében ez is elkerülhető lenne, ha a szülő figyelne a gyerekre és nevelné. És ennek nem azt kéne jelentenie, hogy mindent szabad, mindent megadok neki

Van az egyik véglet, amelyik magasról lepottyantja a gyereket, és a másik véglet, ami mindent megad neki, csak hát ezzel pont az életre nem készíti fel. Ha mindent a gyerek kezébe adsz, sosem érti meg a dolgok értékét, pedig eljön az az idő, amikor szülő nélkül kell(ene) léteznie

Szerencsére ott a ritka eset is, amikor a szülő neveli is a gyereket, és megadja neki, amit kell, és dolgokra nem azért mond nemet, mert nincs rá idő/pénz, hanem nevelési célzattal.

2022. jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

Nagyon nem mindegy, hogy a tanárnak milyen a kiállása. Nekem volt olyan tanárom, aki soha nem emelte fel a hangját, mégis pillanatok alatt el tudta érni, hogy csendben legyen az osztály. Ellenpéldát is tudok, volt olyan tanár is, aki állandóan tiszta ideg volt, ordított, és mégsem tudott hatni az osztályra. Elképzelhetőnek tartom, hogy a középiskolai tanárok egy része fél használni azt a kevés eszközt is, ami a kezében van, (Ilyen eszköz pl. az, hogy intőt, szaktanárit, stb.,) mert fél a szülők reakciójától. Volt a közelmúltban is olyan eset, amikor a tanárnak mentek, tehát ilyen elrettentő példákból sok van.

Megbuktatni nem meri, mert egyes szülők nem a gyereküket hibáztatják, hanem a tanárt. Ezeket az eseteket is ki lehet küszöbölni, a tanárnak minimum 5 évig tárolnia kell a beszedett dolgozatokat, amiket a szülők kérhetnek, megnézhetik. Ha középiskolában tanítanék szóban nem feleltetnék, pont azért, mert előfordulhat, hogy a diák hazafele megtanulja az anyagot, és a szülőnek mondhatja azt, (ha véletlen utólag felkérdezik tőle), hogy a felelés alatt is ugyanazokat mondta, és utólag nehéz lenne bizonyítani, főleg akkor ha az osztálytársai is kiállnak mellette.

Jelenleg a tanárok nincsenek megbecsülve, és ez már elég régóta így van.

Az sem mindegy egyébként, hogy milyen a társaság. Ha csak egy ilyen gyerek lenne az osztályban, és az osztálytársai nem lennének vevők rá, akkor nem csinálná, mert nem akarná, hogy lehülyézzék, illetve kiközösítsék. Ha egy is van, aki vevő erre a magatartásra, akkor már van közönsége, esetleg ő is beszáll ezekbe a dolgokba.

Nem derült ki a leírásból, hogy ez milyen jellegű középiskola. Ha szakközépről van szó, akkor akik nem figyelnek, ellógnak, a gyakorlatok során derül ki az, hogy semmit nem tudnak elméletből.

Biológus vagyok, felsőoktatási rendszerben tanítok elméletet. Az elméleti vizsgák megléte után a hallgatók mehetnek gyakorlati helyszínre. Tartom a kapcsolatot a gyakorlati oktatókkal, és nagyon meglátszik a különbség a kettesre vizsgázók, és az ötösre vizsgázók között.

Nekem az a jó, hogy az előadásaimra nem kötelező bejárni, ezért ha valakit nem érdekel, akkor egyszerűen nem jön be, nem tudok vele mit csinálni, ha nem veszi komolyan, akkor kihullik a képzésből.


Azt tudom mondani, hogy majd az érettségi lesz egy nagy mérföldkő, ahol kiderül, hogy valójában ki mennyit tett bele a tanulásba. Ott van egy konkrét javítókulcs, és egyértelműen el lehet dönteni, hogy helyes e a válasz (kivéve néhány esszét, bár ott is vannak megadva bizonyos helyes válaszok a javítókulcsban).

Azt mondjuk nem értem, hogy középiskolából hogy lehet ellógni... Bizonyos óraszám után értesíteni kell a szülőket, illetve jegyzőt. Vagy az osztályfőnök leigazolja úgy, hogy egyéb ok miatti hiányzás?

2022. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, mert a tanárok nagy része nem tanárnak való, valamint aki tanárnak való lenne, az is belefásul a szar fizetés, jogvédelem hiánya és az elavult tananyag miatt.


Ha már szülők és gyerekeik. Az a baj, hogy túl jó világ van.

Régebben befigyelt 1-2 éhínséges időszak és az kijózanította az embereket.

Nem volt tv, így a valódi értékek is megjelentek, összhangban a természettel.

Most meg 40-45 éves korig bezárólag a netflix, tik tok-féle agyhalott időtöltés megy. Aki nem ezen a szinten van, azt kiközösíti a söpredék.

Mert az a színvonal van jelen.


Másrészt a mostani 25-35 év körüli szülőknek fogalmuk sincs, hogy mit jelent gyereket nevelni. Hogyan kell gyereket felnevelni.

Testvéreimnél is látom.

Mikor mondtam nekik, hogy gyerek kezébe nem aduk telefont, tabletet, mert rombolja a vizuális memóriáját, képességeit.

Engem néztek hülyének, aztán utána meg sírtak, hogy a gyerek 5 éves korában még nem beszélt.


A szülők legnagyobb része úgy működik, mint a majomszeretet. Szeretet helyett ajándék, kaja, pia. Ennyi. Nagyon ostoba a mai szülők legnagyobb része!

Alapvető dolgokat nem tudnak, nem is akarnak megtanulni gyereket nevelni.


Példák:


Mi hat károsan a gyerekre?


- Agyondicsérés vagy agyonszidás ("Csodálatos vagy." - "Hülye vagy?")

- Gyengekezűség, túlszigor, ridegség

- Nyugalomhiány

- Szeretethiány

- A képernyő előtt elpocsékolt idő

- Mintahiány, példahiány

- Unatkozás

- Feladathiány, bírálathiány

- A hibák helytelen kezelése (a hibák javításának, a tanulságok levonásának elmaradása)

- Az értelmes beszélgetés hiánya

- Rossz mesék

- Rossz játékok

- Eligazításhiány, tájékozatlanság

- Pszichológiai kártételek

- A test helytelen kezelése, a testi egészség elhanyagolása, gondozatlansága (nem a gyerekek saját igényeinek megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, táplálkozás, öltözék, testmozgás).


Mi lenne a helyes irány?


- A valóságnak megfelelő értékeléssel (Csak indokoltan dicsérjünk és szidjunk! A legkevesebb legyen a szidás, ennél több a dicséret, mindkettőnél több az együttérző bátorítás, biztatás.)

- Meleg, derűs, de következetes és fegyelmezett légkörrel,

- A belső és külső nyugalom, feszültségmentesség biztosításával,

- Okos, előrelátó szeretettel,

- A tévé hang és kép kikapcsolásával,

- Hasznos, értékes, fejlesztő minták, példák biztosításával,

- Az unatkozás kiküszöbölésével,

- Jó feladatok biztosításával és ezek megoldásának fejlesztő elbírálásával,

- A hibák helyes kezelésével (a hibák javításának, a tanulságok levonásának gyakorlásával),

- Értelmes beszélgetéssel,

- A rossz mesék kerülésével,

- Jó játszási lehetőségek, jó játékok biztosításával,

- Okos, érhető eligazítással, életkornak megfelelő tájékoztatással,

- Pszichológiai kártételek megakadályozásával,

- A test helyes kezelésével, a testi egészség gondozásával (a gyerekek saját igényeinek megfelelő mennyiségű és minőségű alvás, táplálkozás, öltözék, testmozgás biztosításával).


Aztán csodálkozunk, hogy hülyegyerekekkel, ostoba felnőttekkel vagyunk körbevéve?

Csodálkozunk, hogy a sok neveletlen, érték nélküli hülyegyerek nem tiszteli a tanárt?

Szülők helytelen hozzáállása miatt van ez.

2022. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6. Tökéletesen leírtad a problémát.

Hozzátenném még, hogy a kormányzat is szándékosan rombolja az oktatást, veszi el a tanári pálya presztizsét.

2022. jan. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
75%

Hat az oktatas ugy sz ar ahogy van. Nem az eletre keszit fel amire kellene hanem a sok sz.rt lenyomjak a torkodon mert ez van es kesz elv mukodik.

A mai napig nem tudok kitolteni rendesen a postan egy csekket de az adobevallashoz se ertek mert eletemben nem tanultam meg az alapjait se.

Az iskolaban addig okes hogy megtanulsz irni olvasni es a szamokat is hasznalni. Kemia alapjai oke tudd mi veszelyes meg ilyenek.

De mi ertelme van olyan melyre belemerulni amivel csak direkt stresszeltetik a diakokat. Es nem csak Kemianal hanem egy csomo tobbi tantargynal is.

Helyette megtanithatnak pl hogy kell bruttobol nettoba szamitani (mert ilyeket az isklaban nem tanitanak) vagy hogyha hitelt akarsz felvenni hogy szamolj ki egy kamatlabat. Vagy ha adobevallast akarsz irni vagy ha motivacios levelet kell irnod egy munkahelyre. Ha jogositvanyod lesz mire figyelj oda vagy ha biciklizel stb (mert amugy nemelyik biciklisnek fingja sincs a kozlekedesi szabalyokrol).

Munkavallalasnal milyen szempontokat vegyel figyelembe hogy jelenj meg.

Az iskolanak az lenne a dolga hogy felkeszitsen az eletre de valahol feluton nagyon elcsuszott az egesz.

2022. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

6-os válaszoló vagyok!


Kedves 8-as válaszoló!

Jól látod, de hiába voltak javaslatok a kormányok felé az oktatás reformját illetőleg már 20 évvel ezelőtt, nem érdekük a gondolkodó ember.

Amúgy már 60 éve elavult az oktatás az egész világon.


Mi a megoldás? Hétköznapi tantárgyhasznosítást kell oktatni!


- Fizika/Kémia/Biológia/Matematika/Földrajz/Történelemhasznosítást kell oktatni azért, hogy a tantárgyak nyelvezete által képes legyen a gyerek és a felnőtt az életének szereplőit, eseményeket helyesen látni, jellemezni, elemezni, kategorizálni, listákban gondolkodva összehasonlításokat végezni, megérteni és kezelni. Folyamatokban, ok-okozati rendszerben gondolkodni.


Új tárgyak bevezetése:


- Lelki alapozás és szokások: Lelki és fizikai (alkalmas) állapotba hozás. Gyakorolni kell hinni, tudni, akarni, szeretni, legjobbnak tartani, örülni, kitartani.

Tanulás előkészítése, tervezése, megvalósítása, lebonyolítása, folyamatos felülvizsgálata, ellenőrzése, visszacsatolás, ha szükséges, módosítása. Önuralom. Önbizalom, azaz önszeretet megalapozása. Önértékelés tudat. Értékvezérelt élet. Valóság bizalom. Figyelem fejlesztése, stb.

- Retorika, szónoklattan. Igényesebb kifejezőkészség fejlesztése.

- Logikus életvezetés: Logikus, következetes gondolkodás, folyamatok megindítása. Hogyan viselkedjünk, hogyan kell jól befejezni a folyamatot? Stb.

- Látásmód (témák és feladatok): Általános látásmód megalapozása, hogy lássuk a fáktól az egész erdőt, azaz a feladatok, témák közötti kapcsolatok, következmények, ráépülések megértése, teljességében való átlátása, érvényességi határ figyelembevételével.

Távolabbi használhatóság bemutatása, sablonos gondolkodás kizárása.

- Gondolkodás fejlesztés: Mind mapping, sakk látásmódja, E.D.Bono módszerei, tényezőelemzés, intelligencia tárgyak.

- Tanulásmódszertan: Pólya-módszer, S. Ramón Y Cajal, Dr. Dezső Zsigmondné, analizálás és szintetizálás, kérdezés tudománya, mondatrészek és intelligencia tárgyak szerint, listákban való kigyűjtés.

- Hétköznapi szövegértés: Hétköznapi példák alapján, jogi nyelvezetű szövegek, jogszabályok, munkaszerződések, bérleti szerződések, adásvételi szerződések, pénzügyi, egyéb szerződések, szövegek tanulmányozása, megértése, hasznosítása.

A szövegértést a logika tudománya (fogalmi gondolkodás, stb.) és a funkcionális szemlélet felöl kell megközelíteni, gyakorlatias módon.

- Gyakorlati erkölcstan: Lássa a gyerek, felnőtt lelki (hatásvizsgálat) és fizikai szinten is saját és mások tetteinek a súlyát, így felelősségteljesen gondolkodó életre nevelve önmagát és másokat.

- Modellező/Fegyelmezett/Valóságból kiinduló képzelőerő fejlesztés, mert a tv tönkretette az emberek vizuális memóriáját, gondolkodását.

- Minőségbiztosítás és minőségellenőrzés / Hibakatalógus, hibaelemzés, javítás / Optimalizálás.

Mert a cél, mindig mindenkor a lehető legjobb állapot elérése, fenntartása.

- Honvédelem, család- és önvédelem.

- Tudományos gondolkodás, kutatás és fejlesztés. Áltudományos írások, szövegelések kiszűrése.

- Háztartástan.

- Egészségtan.

- Leírástan: Folyamatábrák, diagramok, jellemzéstan, stb.

- Gondozástan: Állat, ember, növény, talaj, lelki, stb.

- Kérdezés tudománya.

- Természet- és környezetvédelem: Nem érzelmi alapon, hanem tudományosan megtervezve, megszervezve, alkalmazva.

- Döntés tudománya: Lehetőség vizsgálat és számítások, értékelemzés.

- Egynyelvű idegennyelv-oktatás: Ilyen például a beszeljangolul.com és a deutschtraining.org oldal anyagai.

- Politika ismeret és érdekérvényesítés: Demokratikus gondolkodás jellemzése, megértése és alkalmazása. Érdekérvényesítés megszervezése, gyakorlása. Önvédelem, működésismeret, tájékozódás gyakorlása, számítógépes programok használata, kommunikációs platformok megismerése, használata. Propaganda ismeret. Parlamentben pszichológiai vizsgálat, minőségbiztosítás, hatás- és megvalósíthatósági vizsgálat, minőségellenőrzés, teljesítményértékelés bevezetése.

Jogrendszer folyamatos felülvizsgálata és újítása, folyamatos elszámoltatás, haza- és népszeretet megalapozása, nemzetben gondolkodás. Szakszervezetek létrehozása, stb.

- Informatika: Látásmóddal együtt különböző programozási nyelvek, hálózati rendszerek elsajátítása. Tanulást, döntést, információszerzést támogató programok használata.

- Párkapcsolat, egyén, családi élet segítése: Minták kellenek (kommunikációs technikák, szeretet jellemzői, játszmák elkerülése, gondoskodástan, viselkedéstan, szeretkezés alapelvei és védekezés- és következmény ismeret, problémakezelés, hibaértékelés és tanulságlevonás, szórakozástudomány, döntéstudomány, test és lélek karbantartásának ismerete, stb.), hogy a gyerek, a felnőtt lássa, az életének egyik értelme a megfelelő szülői, párkapcsolati, egyéni hozzáállás és a boldogság. Mert amilyen a család, az egyén, olyan a társadalom.


Természetesen online is elérhetővé kell tenni a fenti tárgyak anyagait!

2022. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Jav.

…tv nézés, netflix, youtube

2022. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!