Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME Gépészmérnök Bsc képzés...

BME Gépészmérnök Bsc képzés vélemény?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz a szak más műszakis szakokhoz képest?

Mire kell számítanom az alapkézés során?

Ha nem válna be mennyire könnyű más, akár gazdaságis karon MSc-t végezni?

2022-ben megéri gépészmérnöknek tanulni és ide beadni a jelentkezést?



2022. jan. 31. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megéri - nagyon keresettek a gépészmérnökök. A képzés erős, és az első időben nehéz is - meg kell szokni a váltást a középiskola után. Hajrá!
2022. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En èpitőmérnök ès gépész között vaciláltam anno. Deìgy utólag màr tudom, hogy a gépész sokkal jobb választás lett volna.
2022. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vodafonelive ***** válasza:
87%
10 éve amikor gépészmérnökire jelentkeztem még a villamos és mérnökinformatikus BSc szakok között jónak számított. Ma már a gépész lekerült és a másik kettő maradt. Megérni még mindig megéri, a prestige a diplomának továbbra is nagy marad de már nem olyan jó, mint régen.
2022. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

cukor, de nagyon nehéz

mester is érdemes megcsinálni, plusz folyékony angol, német se baj, ha megy

tapasztalattal nagy lóvét lehet keresni vele, bruttó misi fölött is (BP és Pest megye, vidéket nem tudom)

2022. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Nettó 6-700 mióta nagy lóvé, magas ingatlanárak és bérleti díjak, magán egészségügy, stb. mellett?


Nettó 1.5 millióra mondanám azt, hogy jó pénz.

2022. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Az a benyomásom, hogy már nem éri meg gépésznek tanulni, mivel hiába jó szak, meg kereslet van rá, de nagyon rosszul fizet. Eddig ahány gépészmérnökkel beszéltem, akár több évtizedes tapasztalattal, olyan fizetéseket mondtak, amiért én az egeret se fognám meg.


Sokkal-sokkal jobban megéri matematikát, adattudomány, közgazdaságtant vagy informatikát tanulni.

2022. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A hatossal (részben) egyet kell értenem, nem túl jók a fizetések. Persze az országos átlaghoz képest jól keresnek a gépészmérnökök, de hasonlóan nagy tudást igénylő diplomás szakmákhoz képest nem. Van pár szakterület (leginkább a hagyományos gépészet és az IT/villamos vonal közötti átmenetek, mint pl. az ipari robotika) amivel jól lehet keresni, de nem az a jellemző általánosságban.



Azzal viszont vitatkoznék, hogy a gépészmérnökök mennyire keresettek. Szerintem annyira nem. Darabszámra sok gépészmérnökre van szükség valóban. De ez egy rendkívül szerteágazó szakma, és a legtöbb helyen az adott területen szerzett tapasztalatot és/vagy szakirányú végzettséget várnak el. Ez persze minden más szakmában is így van, csak mivel itt darabszámra nagyságrendileg több szakterület van, ezért ez sokkal drasztikusabban érezhető mint mondjuk egy programozó vagy közgazdász esetén.

2022. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!