Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem az alábbi gimnáziu...

Van esélyem az alábbi gimnáziumokba bejutni, ezzel a pontszámmal?

Figyelt kérdés

Magyarból 38 pontot, matekból 19-et értem el. Kb. 40-45 pont a "hozott pontok" összege.

Be tudnék jutni a (belvárosi) Leöveybe, a Xántus kéttannyelvűbe, a Sztehloba vagy esetleg a spanyol-magyar Károlyi gimnáziumba?

+ Milyen tipikus kérdések lehetnek a szóbelin? Ha valaki a felsorolt gimikbe jár, milyen az osztályközösség?



2022. febr. 2. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Leöveybe, Xántusba nem. Sztehlóba talán, de az is kérdéses, idén nem indít ének tagozatot ahová a legkevesebb volt a pont. A Károlyiba a spanyol-angolos osztályba nem, talán a spanyol-oroszba van esély. Mindenképp írj be ezeknél gyengébb gimnáziumok is. Megpróbálni persze mindet meglehet, de ne ess abba a hibába, hogy csak ezeket írod be.
2022. febr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Xántusba tavaly 151-160-ig voltak a bejutási pontos a tagozat tól függően, Leöveybe 126-141-ig, de a 126 a német volt és ott a max 175 pont. 137-147 a Szthelóban, Károlyiba 141-152. Idén kicsit lehetnek alacsonyabbak, mert tavaly sok volt a gyerek, de azért nem hiszem, hogy drasztikus csökkenés lesz.
2022. febr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Néhány szóbeli vizsgatapasztalat: [link]
2022. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat! Nagyon szeretnék bekerülni a Leöveybe, esetleg lehet csinálni ennek érdekében? Pl. igazgató, valami....
2022. febr. 3. 22:10
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha a 3/4-es számú válaszoló linkjét nézem, van egy Leöveys irasbeli tapasztalat hogy otvenpár pontos felvételivel jó tanulót is felvettek. Sztetek ez lehet igaz?
2022. febr. 3. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi ponthatárokat itt láthatod, de a tavalyi nincs benne: [link]

Beírod a jegyeidet, a matek és a magyar írásbeli eredményét. Ezután megnézheted, hogy 2020-ban, illetve korábban (jobb felső sarokban beállíthatod, hogy melyik éveket mutassa) 100-90-80-70 stb százalékos felvételivel sikeresen bejutottál volna vagy sem. Szerintem először nézd meg, hogy a szóbeli behívási ponthatár felett lennél-e.

2022. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Nekem 64 pontom lett, idén írtam, de elég gyáva húzás, hogy az igazgato segítségével akarsz bejutni. Undorító húzás. Ezzel a kijelentéssel nyugtáztad, hogy nem odavaló vagy. Szánalmas.
2022. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!