Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok a következő gimnáziumokról? (Bp.)

Figyelt kérdés

Karinthy Frigyes Gimnázium

Szent László Gimnázium

Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium (XVII. kerület)

Szinyei Merse Pál Gimnázium

Zrínyi Miklós Gimnázium


Mindegyikben a kezdő angol (és amelyikben van 2. nyelvnek a spanyol) érdekelne. Ha bármelyikről tudtok írni, nagy segítség lenne.



2022. jan. 11. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz néhány véleményt és szóbeli vizsgatapasztalatot a Karinthy, a Szent László és Szinyei Merse Pál Gimnáziumról

[link]

2022. jan. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szent Lászlóban az angol tagozat haladó szintről indul, angolból van a szóbeli meghallgatás is.

Esetleg valamelyik angol nyekes tagozatot nézted ki (természettud. v. info v. média)?

Felvételi tájékoztatóban ez olvasható:

"Angolból többnyire nem kezdők a diákok, ezért szintfelmérés alapján alakítjuk ki az angol nyelvi csoportokat. Azok számára, akik teljesen kezdők angolból, önköltséges felzárkóztató tanfolyamot tartunk a nyár folyamán, amennyiben teljesen kezdő csoportot nem tudunk indítani angolból."

2022. jan. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Szia! Most vagyok tizedikes a 17. kerületi Kőrösiben. Nálunk 3 osztály fog indulni. Az emelt angolosoknak (4 éves képzés, a osztály) heti 5 óra angol (11-12. heti 6), haladó szintről indul. A nyeknek (5 éves képzés, c osztály) van kezdő és haladó angol csoportja is. Második nyelvként lehet választani a németet és a franciát. A nyekben ugyebár az első évben az angol lenne előtérben (heti tizenvalahány óra), de a második idegen nyelvet sem hanyagolják el (heti 4 óra). Itt alapvetően ez a 2 dominál, különböző, szintentartó tantárgyak vannak pluszban. A harmadik tagozaton (4 éves általános képzés, b osztály) minden óraszám az alaptantervek szerint megy, angolból heti 4, második nyelvből heti 3 órájuk van. Ha szeretnél még többet tudni a suliról, tanárokról, diákokról, magáról a közösségről, nyugodtan írj privátban :)
2022. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
6%
Szar az összes.
2022. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Lászlós vagyok és csak a legjobbakat tudom róla mondani, ha eddig nem tanultál angolt akkor felzárkóztatnak, ált. augusztusban van egy tanfolyam. Spanyol lehet a 2. nyelved, legalábbis az én osztályomban járnak spanyolra a barátnőim. A tanárok a legjobbak. Nagyon odafigyelnek arra, hogy ne terheljenek túl (már amennyire lehet persze, azért vannak alapkövetelmények), de ha mondjuk látják, hogy már nagyon fáradt a csoport és utolsó óra van néha elengednek minket kicsivel korábban, angolon szoktuk játszani is akár, és nagyon odafigyelnek arra is hogy ne legyen annyi doga egy nap, hogy beleőrülj. Van olyan tanárom akinél enni s lehet órán ha nagyon éhes vagy. Az órarend is jó, csak van 0. óra de az szerintem a legtöbb helyen van. Továbbá ha ide jössz, akkor lesz gólyabálod, kampányod stb. Meg persze ott van a suli saját tábora Szepezden.

2022. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"van 0. óra de az szerintem a legtöbb helyen van"

Szerintem legtöbb helyen nincs.

És a legtöbb suliban a legtöbb tanár hagyja, hogy egyél óra alatt pár falatot, ha annyira éhes vagy, úgyhogy ez azért ne legyen már szempont. :D

2022. jan. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
60%
Zrínyis vagyok, és nagyon szeretem! Lehet spanyolt tanulni 2. nyelvnek, de csak a fél osztálynak.
2022. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
7. válaszoló, kérlek írj egy kicsit bővebben a suliról! Sokan lehúzzák, mert hogy kőbányai, lakótelepi suli, emiatt a közösség is elég vegyes (és hát maga az épület kívülről nem túl bizalomgerjesztő), ugyanakkor az érettségi átlagok alapján nem egy rossz iskola. Kettős érzéseim vannak az iskolával kapcsolatban, de ide valószínűleg felvennék a lányomat. Az angol NYEK-et választanánk. Köszönöm szépen!
2022. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"maga az épület kívülről nem túl bizalomgerjesztő"

Az inkább a kérdés, hogy belülről milyen.

2022. febr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Pontosan arra vagyok kíváncsi, h belül milyen:-) (8-as válaszoló)
2022. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!