Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel szakon...

Pénzügy és számvitel szakon milyen matekra van szükség?

Figyelt kérdés

Sose voltam jó matekból mindig éppen hogy megvolt a 2-es viszont a közgazdaságtan téma érdekel engem így erre a szakra szeretnék menni szóval valahogy meg fogom tanulni.

Pontosan milyen matekot tanítanak ezen a szakon? Konkrét téma köre lennék kíváncsi.


2022. febr. 2. 23:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van két félév (minden gazdasági szakosnak kötelező) matek, ez konkrétan analízis (nagyrészt differenciálszámítás). Ez elég nehéz, de meg tudják csinálni gyenge matekosok is (max. tripla tanulással, magántanárral, matekinggel stb.).


Van két félév statisztika, na ez se könnyű, ehhez is azonnali magántanárt javaslok.


Az összes többihez, beleértve magát a pénzügyes szakmát is, a négy alapművelet kell, az is excelben.

2022. febr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1-es jól leírta. Én is féltem tőle, de meg lehetett csinálni. Az első féléves analízishez jártam magántanárhoz, második félévben nekünk valószínűség-számítás volt ezt már meg tudtam tanulni magántanár nélkül is. Statisztikából mindenki a kettesért indult.

A többihez max. százalékszámítás vagy hatványozás kell.

Én gimiben hármas voltam matekból, és mégis meg lehetett csinálni.

2022. febr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!