Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-GTK vagy ELTE-GTK vagy...

BME-GTK vagy ELTE-GTK vagy BGE vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyetem választás előtt állok (végzős vagyok), főként a gazdasági szakok érdekelnek (elsősorban a gazdálkodási és menedzsment szak).


Milyen lehetőségek vannak a BME-GTK-n nyelv tanulásra? Milyen a közösségi élet és a kollégiumok (vannak-e rendszeres programok bulik)?


Fő kérdésem pedig az lenne, hogy mennyire érdemes a BME-GTK-t választani a BGE és ELTE-GTK helyett? Utóbbiról nagyon vegyes véleményeket olvastam, főleg a közösségi élet gyengesége és a vizsgaközpont érdekességei zavarnak és kicsit elbizonytalanodtam. Ide szerettem volna jelentkezni, de miután láttam ezeket a véleményeket kicsit elbizonytalanodtam. A BME-GTK-ról viszont főleg pozitív visszajelzések láttam, sokan kiemelték a közösségi életet, ami számomra fontos egy egyetem kiválasztásában.


Persze lehet, hogy rosszul látom és teljesen ellenkezője igaz az ELTE-GTK-ra, ezért szívesen várom erről a karról is a véleményeket.


(Annyit még megjegyeznék, hogy nekem a BCE a legszimpatikusabb a gazdasági felhozatalból, viszont reálisan állok magamhoz, és csak államilag támogatott képzés jöhet szóban nálam, a BCE-n pedig az ilyen képzések 450+ ponttól kezdődnek, amit sajnos én nem tudok elérni.)



2022. febr. 3. 22:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Mindenhol több száz fős egy évfolyam, így mindenhol van valamilyen közösségi élet. Egyetemet nem ez alapján érdemes választani.

Sok mindent lehet mondani, a BME/BGE sem rossz helyek, de az ELTE GTK azért más szint. A GM-en 410 fölött jutott be mindenki, sokan 450 felett. Ehhez mérten nyilván nehezebb is, de elismertebb is. Amúgy sokan vannak 4,00 átlag felett, szóval nem vészes. A vizsgáztatáson sokat jaítottak közben. Nekem összességében OK az egész.

Angolon kívül külön más nyelv nincs, viszont akármennyit tanulhatsz ingyen angolul. Ha bejutsz, ELTE.

2022. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem nehezebb az ELTE a BME-nél. Sőt a BME-n keményebb a matek. Én ELTE-s vagyok, barátom a BME-GTK-ra jár, a közösségi élet sokkal jobb, sokkal összetartóbb, több a program, buli ( az eltén gyakorlatilag nincs is) . Az ELTE-n nyelvoktatás sincs, max BTK-s nyelvkurzust lehet felvenni plusz kreditért de ezekre nehéz bekerülni. BME-n van idegen nyelv oktatás. Az ELTE-n pozitívum, hogy ingyenesen lehet angolul hallgatni a tárgyakat. Én a BME-re mennék mindenképp.
2022. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább BME, BGE-re könnyű bekerülni, szóval szerintem azt ne elsőnek jelöld.
2022. febr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
A BME-re és a BGE-re egyformán könnyű bejutni, 320+, tehát kb. mindenkit felvesznek és majd nyilván diplomáznak is. Az ELTE 400-410+, BCE 400-435+ a fizetős és 450-470+ az ingyenes. Ehhez képest könnyűek/nehezek.
2022. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
És azt miből gondolod, hogy mind le is diplomázik? Hiába a 400+ pont az eltén, csak a magoltatás megy, azt meg bárki meg tudja csinálni.
2022. febr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Onnan, hogy a fele 400 pont alatti. Nem tudom, mi ez a magoltatás hülyeség. A tárgyak fele eleve inkább számolós (matekok, számvitel, vállalati pénzügyek stb.), nincs is mit magolni. A többinél tanulni kell, a tanárok próbálják nyilván megértetve, de néha marad a memorizálás. Plusz sokan tanulunk angolul. Van olyan tárgy ahol nagyon sok az aprólékos tananyag (pl. management), nem vitatom. De hol nincs ilyen? A gimiben nincs ilyen?

Természetesen a BGE/BME is jóhelyek, menjen oda akinek ezek tetszenek, ott biztosan mindenki mindent megért és soha nem magol semmit :-). Annyit említettem csak meg, hogy szinte bárkit felvesznek ezekbe, és ez a 400-450 pontos kérdezőnek szerintem nagyon nem mindegy.

2022. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy a fele 400 pont alatti az, hogy függ össze azzal, hogy mindenki le is diplomázik? Bme-s ökonometrián 60% a teljesítés aránya pl. Egyébként meg attól, hogy valaki 350 pontot ír, de tud seggelni vagy belehúz a tanulásba, el tud végezni egy gazdasági szakot , mindegy melyik egyetemen. Én is eltés vagyok, és első félévben konkrétan a matekot és a számvitelt éreztem egyedül hasznosnak, a többi tárgyat be kellett magolni, a “nagyszerű” vizsgaközpontban pedig arra mennek rá, hogy tudod-e szó szerint a definíciókat, nem pedig arra, hogy érted-e amit tanulsz. Matekon szintén nincsenek részpontok se. Lehet más egyetemen is így van, de akkor szimplán az országba oktatják rosszul a business képzéseket.
2022. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egyébként nem akarlak lebeszélni az ELTE-ről, sokaknak tetszik, nekem csalódás volt. Ettől függetlenül lehet, hogy te jól éreznéd magad itt, mindenképpen jelöld meg első vagy második helyen (BGE-t hagyd utoljára)
2022. febr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Már bocsánat, de a pontok hülyeségek. Ez csak addig számit amig felvesznek . Utána mindenki új lehetőséget kap a bizonyitásra. Nálunk pl a BME-en csak 4- es atlagtol jar az ösztöndíj . Lehet 450 pontod is aztán pedig majd jól kibukik az illető, ezek a pontok a középiskolás éveid eredménye amely más szint az egyetemhez képest . Tehát erre alapozni valaminek a népszerűségét hülyeség.

Én régen szar 350 ponttal kerültem be , mindenki ezzel a ponthatáros hülyeséggel jött , azután minden félévben 4,30 felett volt az átlagom . Én nagyon szeretem a BME -et , mindig korrektek voltak velem , segítőkészek. Az ELTE-ről nincs tapasztalatom , de biztosan az is nagyon jó. Én csak azt javaslom kedves kérdező, hogy ne a ponthatárok alapján dönts mert az butaság , inkább annak járj után , hogy kit kínál az intézmény .

2022. febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-nek igaz van
2022. febr. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!