Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi nyelvtanfolyamoknál...

Egyetemi nyelvtanfolyamoknál általában minden szint meg van hirdetve?

Figyelt kérdés
ELTE-re fogok menni szeptembertől ha minden igaz és elkezdtem most magamtól egy új nyelvet, amit jó lenne az egyetem által szervezett nyelvtanfolyamok keretén belül folytatni, de addigra már nem leszek teljesen kezdő? Minden szinten indítanak tanfolyamot? Kell szintfelmérőt írni? Általában hányan szoktak lenni egy ilyen órán? Heti egyszer szokott lenni?

2022. febr. 7. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hetente egyszer szoktak lenni, és csak az a tanfolyam indul, amire jelentkezett elég ember.

2022. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen nyelv?
2022. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
francia
2022. febr. 7. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ELTE nem szervez francia nyelvtanfolyamokat sajnos. Ilyesmit az egyetemen kívül, nyelviskolában (pl. Francia Intézetben) fogsz találni.

Ettől függetlenül az ELTE BTK francia szak óráit felvehetik más hallgatók is, de ezekhez kell egy középfok minimum. Nálunk voltak akik csak a minoros nyelvfejlesztés órákra jártak (szintfelmerő van év elején), de azért ez sem nyelvtanfolyam. Privátban írok még róla ha érdekel.

2022. febr. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor milyen órák vannak? Csak angol meg német?

Majd akkor sulin kívül oldom meg tanfolyamon vagy magántanárral, csak valakitől hallottam, hogy ő is egyetemi tanfolyamra járt, ráadásul franciára, ő azt hiszem a Károlin volt.

A francia szakos órák nem jöhetnek szóba, mert még nem is vagyok olyan szinten, másrészt meg nekem tényleg nyelvórára, nyelvtanfolyamra van szükségem, nem nyelvészeti meg ilyen komolyabb szintű órákra.

2022. febr. 8. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Angol, német még annyira sincs. Egzotikusabb nyelvekből akad kezdő kurzus, de alapvetően nincsenek az ELTE BTK-n nyelvtanfolyamok. Csak az adott nyelvszakos hallgatók óráit lehet felvenni ha van hely.
2022. febr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!