Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aláírhatok a szülő helyett?

Aláírhatok a szülő helyett?

Figyelt kérdés
Nagykorú 19 éves vagyok, nappali tagozaton tanulok. Ha valami szülői papír van azt én aláírhatom szülő helyett, mivel már betöltöttem a 18-at?

2022. febr. 8. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk ez középsuli ötödéven lett csak megengedve. Javaslom érdeklődj az ofődnél vagy a titkárnál, az a biztos.
2022. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem. A szülő aláírása az a szülő aláírása, nem a szomszédé, tesó aláírása, vagy egy más random felnőtté.
2022. febr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha felnőttképzésben vagy, akkor igen, nyilván, de ha gimibe jársz még, csak elmúltál ennyi, akkor nem. Oda gyerekek járnak és úgy is vagytok kezelve, a kor csak egy szám.
2022. febr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Aláírhatod, onnantól hogy 18 vagy, mindent magadnak intézel, a szülőnek semmi köze onnantól a dolgaidhoz. Az érettségire is magadnak kell jelentkezni (aki a jelentkezéskor még nincs 18 éves, ott a szülőnek alá kell írni) és érettségi után is neked kell elmenni kiiratkozni az iskolából, nem a szülő fog, ahogy anno általánosból.
2022. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
53%
Ha nagykorú vagy, akkor nincs szükség a szülő aláírására.
2022. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, aláírhatsz! Nem a szülő helyett, mivel az ő aláírására már nincs is szükség. Saját nevedben írsz alá. Mi eleve úgy nyomtatjuk a beleegyezést igénylő dolgokat az iskolában, hogy az aláírás helye alatt az áll: "Szülő/nagykorú tanuló".


"Ha felnőttképzésben vagy, akkor igen, nyilván, de ha gimibe jársz még, csak elmúltál ennyi, akkor nem. Oda gyerekek járnak és úgy is vagytok kezelve, a kor csak egy szám." EZ NEM IGAZ! Fiatalkorúak és nagykorúak is járnak gimibe. Persze, a kor csak egy szám, nincs is hozzákötve a választójog, meg a cigivásárlás stb. Ja, de!


"és érettségi után is neked kell elmenni kiiratkozni az iskolából, nem a szülő fog, ahogy anno általánosból." Marhaság, nem kell az érettségi után kiiratkozni, nem is tudom, honnan veszed.

2022. febr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4

Én érettségi után nem iratkoztam ki.

Még mindig iskolás lennék?

Szerintem alá.

De biztos ami biztos, kérdezd meg a sulititkárt.

2022. febr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!