Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostan és -vagy joghallgatók...

Orvostan és -vagy joghallgatók illetve osztatlan képzésen diplomát szerzők! Hogyan, milyen módon tanultatok a 3-4-5 db záróvizsgáitokra? Milyen módszerrel tanultatok? Hogyan motiváltátok Magatokat?

Figyelt kérdés

Ötödéves joghallgató vagyok, a tavaszi szemeszterben záróvizsgázom 5 tárgyból. Érdeklődni szeretnék, ki hogyan vészelte át ezt az időszakot, milyen napirendet követettek, hogyan tudtátok a motivációtokat fenntartani több hónapon keresztül?

Minden tanácsnak nagyon örülök! Akár vizsgabeszámolókról is írhattok.


Tényleg tisztességgel végigtanultam a 4,5 évet és legrosszabb esetben is cum laude lesz a diplomám minősítése, mégis a záróvizsga tételsorok elolvasása után elkezdtem sírni és a teljes kétségbeesés fázisában vagyok (tudom, el fog múlni), hogy hogyan fogok ekkora anyagmennyiségből megfelelően felkészülni májusra/júniusra és azt megfelelően átadni a vizsga napján.



2022. febr. 8. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézned erre a félévre hetekre lebontva, hogy mikor lesznek kötelezettségeid és melyek azok a hetek, amikor szabadabb leszel. Aztán be kell osztani, hogy mikor mivel mennyit haladsz. Én nem napokra, hanem hetekre osztom, mert úgyis közbejön mindig valami.

Hagyj bőven időt ismétlésre is. A legáltalánosabb dolgokkal kezd, mert azt kevésbé valószínű, hogy elfelejted, és könnyebben visszajön egy gyors ismétléskor.

Nézd meg, melyik tárgyból miből fogsz tanulni, milyen kidolgozottak vannak, azok elég jók-e vagy kell-e kiegészíteni, tudsz-e tanulni belőle stb. Ne a célegyenesben érjen meglepetés!

2022. febr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Ha tanultál az évek során, nem lesz nagy baj. Egyrészt mivel akkor gyakorlatilag már most tudod nagyjából az anyagot (hisz a zv ismétlés), másrészt ha akkor tanultál, az azt jelenti hogy most is rá tudod majd szánni magad. Én pont azért buktam meg mindenből elsőre, mert anno az azelőtti négy évben alig tanultam, vagyis nálam pont a fordítottja volt: kevés tudásom volt, mikor a zvkhez értem, és akkor se akartam tanulni. Következő félévben viszont már volt motivációm: hogy ne égjek be még egyszer így :). Napirend nem nagyon volt, egyszerűen a nap nagy része tanulással telt. Azon kell majd inkább gondolkodnod, hogy mire fordítasz időt a tanulás mellett, nem érdemes a pihenést, főleg az aktív pihenést elhanyagolni, visszaüthet!

A vizsga maga hasonló a sima vizsgához, csak az anyag több. De nem szigorúbbak csak azért mert ez a zv, sőt megkockáztatom hogy a három fős tanács inkább javít valamicskét a hangulaton. Habár nem tudom mi a célod, nekem anno élet-halál, azaz átmenés-bukás volt a tét, ha azon stresszelsz hogy négyes vagy ötös lesz-e, az más tészta :D

2022. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2: Ez csodás, csak a joganyag közben is szokott változni. Amúgy az ELTE-n 15 éve ritka rosszindulatúak voltak záróvizsgán. Főleg a harmadvonal adjunktusai és docensei, (esetleg gyakorló jogász képződmények is), de akadémikus is.
2023. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!