Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik ilyenkor egyetemi...

Mi történik ilyenkor egyetemi vizsga alatt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy második alkalommal mész el vizsgázni, az első vizsga 2-es lett és javítani szeretnél. Azonban az új vizsga sokkal nehezebb mint az első és biztos 1-est kapnál. A dolgozatod nem adod be (tételezzük fel, hogy nem olyan tanár szedi be aki azt nézi, hogy ki adja be/ki nem) és Neptunba bekerül a "nem jelent meg" jelzés.


Ilyenkor mi történik? Kötelező elmenned mondjuk a 3. alkalomra? Megmarad a 2-es eredményed? Fizetni gondolom kell, mert igazolatlanul hiányoztál, de ha jól tudom nem sokat (2-4 ezer?).


*A kérdés teljesen elméleti, csupán kíváncsi vagyok. Járt már valaki így?


Köszi a válaszokat!



2022. febr. 10. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Tanárfüggő is. Nálunk szerintem kb mindenkinél maradna a 2-es.
2022. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A második vizsga számít, ami 1-es lesz. mivel nem jelentél meg. Nem kell elmenni a 3. vizsgára, ha nem akarsz, így a tárgyat buktad.
2022. febr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy hanyas lett az első vizsgád, mivel mindig az utolsó vizsga eredménye számít. Nem vagy köteles elmenni a 3. alkalomra, de ez esetben a tárgyat is bukod.

Ha nem jelensz meg a vizsgán, akkor fizetni kell - ahogy a 3. vizsgajelentkezésnél is -.

2022. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem szabad javítással hazardírozni, főleg, ha már előszörre is épphogy átmentél. Nem egy embernek került egy-egy ilyen húzás +1 évbe.

Egész egyetemi pályafutásom alatt egyetlen tanszék garantálta, hogy javítóvizsgán nem vágnak meg, azaz legrosszabb esetben is kapsz egy 2-est. Ilyenkor meg lehet próbálni javítani, de őszintén, minek???

2022. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


Akkor csavarjunk egyet a sztorin :D

Mi van akkor, ha hiányzom a 2. vizsgáról, DE igazoltan pl covidot elkaptam.

2022. febr. 10. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Akkor is érvényét veszti a korábbi eredményed. Azaz annyival másabb a szitu, hogy nem lőttél el egy újabb vizsgalehetőséget és nem kell UV díjat fizetni.
2022. febr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. febr. 10. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!