Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikus szakon...

Gazdaságinformatikus szakon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés

Matekból mennyire kell jónak lenni, ha valaki ezen a szakon akar tanulni?

Hogy döntsem el, hogy nekem való ez a szak?



2022. febr. 11. 18:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért van bőven... és matek mellett, pénzügy, számvitel, vezetői számvitel is, ahol szintén elkél a türelem és logika. Ahogy programozásban is, mivel ez is alapvetően informatika szak.


Miért érdekel ez a szak? Mi szeretnél lenni? Érdemes innen megközelíteni, biztosan ez adja azt, amire szükséged van?

2022. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát Diszkrét matek szerintem nem vészes, főleg halmazokról van szó, sztochasztika picit nehezebb szokott lenni a sok statisztika miatt, hogy mit mikor csinálsz de az se vészes. Amiben el szoktak hullani az emberek az a kalkulus. Integrálás, deriválás, Fourier sorok és társai, de van egy csomó angol tutorial youtubeon(Én alapnak veszem hogy aki infosnak megy az tud ennyire angolul) szval közel sem lehetetlen.


Én nem szerettem sose a matekot, logika része mindenképpen kell, halmazok is elég fontos része a programozásnak mondjuk kalkulus feledhető hasznosságú de gyakorlás kérdése a dolog.

2022. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!