Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ennyire elb*szva a...

Miért van ennyire elb*szva a felsőoktatási felvételi rendszer?

Figyelt kérdés
Egyszerűen szánalmas az egész, mintha arra építene a rendszer, hogy akik valóban tehetségesek és értenek az adott szakhoz, azok közül nagyon kevés jusson be, viszont melletük felvegyenek sok impotenst, akik nem tudják mit kezdjenek az életükkel, és adott szakra is csak "nem jut eszembe jobb" alibivel jelentkeznek. Pl villamosmérnöknek lehet menni fizika nélkül, gazdinfóra pedig angol emelt és matek közép érettségivel jelentkeznek, használható infó és matektudás nélkül.

2022. febr. 8. 12:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
Ez még semmi, a diplomát is kiadják ezeknek. Láttam programozó állásinterjút, ahol diplomások hasaltak el a legalapvetőbb teszteken, míg más egy mezei emelt érettségivel szinte hibátlanra megírta, diploma és szakma nélkül.
2022. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom miről beszélsz, ha azt mondod valóban tehetséges vagy, és értesz az adott szakhoz, akkor pont az elsők között kéne bejutnod, hisz nem jelenthet semmilyen problémát megírni a hozzá tartozó érettségit (alapismeret)
2022. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ember értek hozzá, csak éppen a Corvinuson elég nehéz matek emelt-info közép érettségivel versenyezni a nyelvi előkészítős impotensekkel, akik írnak egy nagyon jó angol emeltet, és egy viszonylag jó matek közepet, aminek a színvvonala az egyetemi matekhoz 0. Hiába jók angolból, ezt nem fogják tudni kamatkoztatni az egyetemen, és kihullanak a g*cibe. Főleg, hogy nem is elhivatottak a szak felé, csak valahova be kell adni a jelentkezést.
2022. febr. 8. 12:22
 4/22 A kérdező kommentje:
Helyettük olyanoknak kéne esélyt adni, akik valóban az adott terület felé mennének, és van hozzá alaptudásuk
2022. febr. 8. 12:24
 5/22 anonim ***** válasza:
7%

Van erre megoldásom!


Be kell vezetni a szakmai felvételit + motivációs elbeszélgetést és pszichológiai vizsgálatot!


Hidd el, a jelentkezők fele kihullana!

2022. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

Plusz:

Nem kellene mindenféle indokkal plusz pontokat adni.

Vannak olyan szakok, ahol visszavezetném a felvételi vizsgát.

A nyelvszakokon kívül sehol sem lehetne felvételi tárgy egy nyelv.

2022. febr. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Ha annyira kiemelkedő vagy, nem infó középre mennél. (BME-n tanulok mérnökinformatikusnak, emelt matek és infóval jutottam be) A szádat meg mosd ki szappannal.
2022. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóra gondoltam, emellett egy célzott egyetemi felvételi is segítene
2022. febr. 8. 12:37
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy annyira kiemelkedő vagyok, és infóból kisebb készüléssel menne egy 80% körüli emelt, de most inkább a matek emeltre fekszem rá. De itt most amúgy sem rólam van szó, hanem a rendszer alapvető hibáiról, hogy sokszor nem a hasznos tudás alapján veszik fel az embereket, hanem mindenféle alibivel
2022. febr. 8. 12:43
 10/22 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem jobb lenne visszahozni a felvételit. Én nyelvszakos voltam és volt aki letett egy nagyon rossz nyelvi érettségit, de mivel másból jó eredményt ért el így sok pontja lett. A másik dolog az, hogy így sok olyan ember is jár egy adott szakra, akinek csak diploma kell és nem is érdekli az, amit tanul. (És lehet másnak az az àlma, de miatta nem került be.)
2022. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!