Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre jelentkezés az majd...

Egyetemre jelentkezés az majd aktuális lesz jövőre. Pár szakról hallgatók,volt hallgatók vagy akiknek van valamilyen véleménye tudna írni?

Figyelt kérdés

Első három gazdasági szak, emberi erőforrások a BGE-n, kereskedelem és marketing BGE-n, turizmus-vendéglátás BGE-n.

Másik ami tetszik az pedig Pázmány igazságügyi igazgatás szak.

Mennyire lehet elhelyezkedni ezek közül bármelyikkel? Megéri elvégezni?

Az egyetemekről vélemény?



2022. febr. 12. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos egyiket sem ismerem, de a turizmus eléggé pang a covid óta, és mivel sok ember felélte alatta a tartalékait (már akinek volt), és úgy mindenkit megviselt, és nem tudni mikor lesz teljesen vége, szerintem nem éri meg. Ráadásul így is rengetegen végeznek turizmuson, nekem több ismerősöm hagyta ott vagy ment más szakra utána, mert nem tudott elhelyezkedni.

Igazságügyi igazgatással szerintem közigazgatásban tudsz elhelyezkedni, ami nem feltétlenül egy álom. Akkor már joggal több a lehetőséged, beleértve ezt is, de a jogászokból is kellően túlképzés van, de tudnám javasolni azon belül a gazdaságisabb irányokat (pl. pénzügy, adójog), mert azok változatlanul hiányszakmák jogon belül, de ezekhez azért kellene a matek.

2022. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak ez a három jöhet szóba és a pénzügy-számvitel egyáltalán nem, kérlek felejtsd el az emberi erőforrást és a turizmust meg pláne. Én kereskedelem és marketing szakon végeztem. Marketingeskènt nehéz elhelyezedni, de logisztika illetve egyéb gazdasági pozíciókba könnyedén elhelyezkedsz vele. Turizmust kérlek felejtsd el, kevés matek, kevés statisztika.. minél kvantitatívabb egy diploma, annál értékesebb a piacon, a turizmust inkább pincér/recepciós képzőnek nevezném, nem közgazdásznak. Nem véletlenül a pénzügy számvitel a Numero Uno.


Ráadásul a turizmus és a vendéglátás egy törékeny iparág. Nézd meg mit okozott a covid… szállodaláncok csődöltek be, éttermek mentek tönkre, idegenvezetők, utazási irodánk úgyszintén. Jön egy újabb vírus vagy hullám és munka nélkül vagy.

2022. febr. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minek az igazságügyi igazgatás, ha lehetsz jogász is?
2023. máj. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!