Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik mesterszakot választanád?

Melyik mesterszakot választanád?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Corvinus - gazdaságinformatikus
ELTE - survey statisztika és adatanalitika
IBS - MSc in IT for Business Data Analytics
Egyéb (leírom kommentben)
23 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Egyiket sem. Egyik se fekszik nekem.
2022. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha frissen végeztem alapszakon, akkor egyiket sem. Majd visszatérnék a kérdésre 3-5 év munkatapasztalattal, mikor már tudom, miből akarom magam képezni a felsőoktatásban (is).


A magam esetében valószínűleg matek mesterre mennék, a szakmámban dolgozva az tűnik a legjobb döntésnek és ezzel kapcsolatban szedtem fel a legtöbb tudást az elmúlt években magamtól is.

2022. febr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Főállás mellett a legtöbb szak nem fér bele, mert nappalisok.
2022. febr. 12. 10:30
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha magadat kell ellátnod, akkor meg az nem fér bele, hogy hülyén válassz és elvesztegess 2 évet valamire, ami lehet meg sem éri a te karriered szempontjából
2022. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerinted nem tudom, hogy adat irányba akarok tovább tanulni?

Miért írnám fel ezeket a listára, ha webfejlesztő akarok lenni?

Amúgy sem ez volt a kérdés, így ebbe a vitába felesleges belemenni.

Felnőtt vagyok, eltartom magam kötetlen munkákból, míg elvégzem a mesterszakot, de nem fogok 40 évesen mesterszakra menni, amikor most még meg van a lendületem. Ez az én döntésem. A tiéd meg a tiéd.

2022. febr. 12. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Ha ennyire tudod, akkor minek tetted fel a kérdést?
2022. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Én data scientist vagyok és ezért a survey statisztikát természetesen. Ami még feküdne nekem, az a banki és biztosítási matematika mesterszak, vagy egy alkalmazott matek mesterszak, ha Magyarországról beszélünk. Külföldön sokkal jobb szakok is vannak (social data science, marketing data science, sima data science, machine learning, AI stb. stb.).


A survey statisztika szak nagyon jó.

2022. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
alap diplomától függ főleg,ha valami büfészakos diplomád van , akkor én mindenképp a gazdinfót választanám, viszont ha pl IT diplomád van, akkor teljesen felesleges Msc-re menni.
2022. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Data Scientist ***** válasza:
100%
Survey statisztikát, vagy Corvinus üzleti adatelemzőt, vagy biztosítási és pénzügyi matematikát.
2022. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!