Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki kaphat "előnyben részesítés...

Ki kaphat "előnyben részesítési pontot" egyetemi felvételin?

Figyelt kérdés

A szakra, ahová jelentkeztem, csak 100 ponttal lehetett tavaly bejutni államilag finanszírozott helyre.

A felvételin max. 90 pontot lehet elérni.

Az áll a tájékoztatóban, hogy összesen 100 pontot lehet kapni, ezen belül 10 pont szerezhető úgynevezett előnyben részesítési pontként.


Ha én nem vagyok jogosult előnyben részesítési pontra, akkor hogyan érjek el 100 pontot? Hiába csinálnám meg 90 pontosra a felvételit, még mindig hiányozna 10 pont a 100-ból.


Diplomajegyet és nyelvvizsgát sem néznek, csak a felvételi meg ez az előnyben részesítési pont számít.


2022. febr. 28. 13:22
 1/2 anonim ***** válasza:

1. hátrányos helyzet

2. fogyatékosság

3. gyermek gondozás

2022. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem és melyik szak ez, nehezen tudom elképzelni, hogy csupa előnyt élvezővel akarnák feltölteni a létszámot.
2022. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!