Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Azért tanuljuk magunkat...

Azért tanuljuk magunkat halálra hogy legyen egy jó munkánk???

Figyelt kérdés

Nyilván ezt sokszor hallottam, gondolom ti is. De akik már felnőttek, azok mit mondanak?


A:

Boldogan néznek vissza a múltra hogy sztresszelésig és gyomorgörcsig tanultam szét magamat. És kevesebb gyerekkorom volt.


"Jobb okosan gyermekkor nélkül élni."


Vagy B


Szomorúan nézek vissza a múltra, mert halálra tanultam magamat ahelyett hogy éltem volna.


Rossz gyermekkor nélkül élni.



!!!: nem akarok olyan választ látni hogy:


- Én biztos nem tanulom magam halálra, az csak régen volt.


Vagy

- Inkább menj tanulni ahelyett hogy internetezel



2022. febr. 28. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni kell, vállalkozni ès hajtani ezerrel. Mai világban Budapesten 60 millió egy útépítésü lakás. Számold ki mire lesz az meg minimalberbol. Sose.
2022. márc. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért érdemes tanulni, mert a tanulás eredendően izgalmas, élvezetes folyamat; a tudás pedig önmagában is hatalmas kincs, amitől kerekebb az élet. Ezt kell felfogni, s akkor a tanulás is jobban fog menni. Aki csak azért tanul, hogy sok-sok stressz árán jó jegyeket kaphasson és így felvegyék az egyetemre, annak tényleg nincs sok értelme güriznie. Elmegy villanyszerelőnek, kőművesnek vagy szobafestőnek, és a jövedelme simán megüti azt a mércét, amelyet egy átlagos diplomás ember megkeres.
2022. márc. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Felnőttként válaszolok!

Nem azért tanulunk! Hanem azért, mert az a biztos, ami az elmédben van. Illetve az értékes információk által valóban több leszel. Tájékozott, jobb döntéseket fogsz hozni, jobb munkalehetőség, stb.

Viszont azt látni kell napjainkban, hogy:


Minden kisgyerek okos, a legtöbb felnőtt ostoba. Ezt teszi a nevelés (mai oktatás és a szülők tudatlansága). Móra Ferenc


C opció: Leszarva az iskolát, a minimumot teljesítve, mert tudom, hogy szar az oktatás. Folyamatosan csökkentett követelményrendszer miatt, szar könyvekből, betanított, motiválatlan tanárok oktatnak (azért a szar fizetésért, bürokrácia miatt nem is lesz normális tanár) keresve egy nyugodtabb munkahelyet (18 éves kor után), saját tempóban haladva.


Példák:


1. Lelki és fizikai alapozás:

Sajnos nem oktatják, pedig a siker egyik alapja a megfelelő módszertan mellett.

Önbizalmat úgy lehet megalapozni, hogy az ember a szeretet jellemzőit a figyelme terében tartva, elkezd valóban gondoskodni magáról.

Mert aki szeret, az a legjobbat akarja a másiknak, törődik (lelki, gondolat, fizikai) vele. Odafigyel rá. Normális hangnemben beszél a másikkal, tiszteli. Gondoskodik róla (megfelelő pihenés, megfelelő folyadékbevitel, megfelelő táplálkozás, lásd dietetika).

Támogatja. Nem bántja. Szerény, de nem szolgalelkű. Határozott, de nem nagyképű, nem egoista. Józan gondolkodású, realista és optimista. A lehető legjobb megoldásban gondolkodik, lásd értékelemzés módszertana.

Szokások, módszertan, Dr. Dezső Zsigmondné - Szellemi munka technikája c. könyvet ajánlom.

Gerinctorna, Alexander-technika elsajátítása.

Relaxáció, azaz hasi légzés figyelésének elsajátítása, így ellazul a testünk, majd koncentrációs technikaként továbbra is csak a has süllyedésének és emelkedésének figyelése, minden mást kizárva. Ezt az állapotot tudatosítani, emlékezni, gyakorolni kell, hogy szokássá alakuljon.

Tudatosítani kell, hogy nem vagyunk azonosak sem az érzelmeinkkel, sem a gondolatainkkal. Valamint meg kell érteni, fel kell fogni agyilag és gyakorolni (elképzelve is) kell koncentrált, ellazult állapotban, majd fizikailag is gyakorolva, hogy szeretetni kell a tanulást, hinni kell a sikerben, legjobbra kell törekedni, kitartani, akarni tanulni, legjobbnak tartani a tanulást, tudni, hogy a minőségi tanulás a javamat szolgálja, minden mást kizárva. Ez is szokássá fog alakulni.


Illetve fontos a tárgyaknál, hogy az elméleti alapozás legyen rögtön összekötve a feladatgyakorlással. Tehát nem külön kezeljük! Azért, hogy az elméletet, rögtön a feladatok gyakorlása által tudjuk mihez kötni. Így megértés következtében rögzül az információ.

Mivel nem lehet a végtelenségig koncentráltnak lenni, így 20-25 perc tanulás, gyakorlás, majd 5 perc szünet (szemtorna, folyadék bevitel, ürítés), majd folytatás.


2. Retorika, kommunikáció:

Fisher Sándor - A beszéd művészete c. könyv + lemezmelléklet, illetve

Montágh Imre - Nyelvművesség és a Tiszta beszéd c. könyv alkalmazása.

Weöres Sándor verseinek hangos felolvasása, a ritmus gyakorlása miatt.


3. Szövegértés:

Elsőnek a logika tudománya (fogalmi gondolkodás megalapozása), valamint a funkcionális szemlét felöl kell megközelíteni a szövegértést, rengeteg példával.

Hegedűs Rita: Magyar nyelvtan - Formák, funkciók, összefüggések könyv tanulmányozása (meg kell tanulni kérdezni is), majd utána a mondatelemzés szabályainak való utánajárás, végül gyakorlás.

Etimológiai-, szinonima-, értelmező- és magyar helyesírási szótár, magyar értelmező hangosszótár folyamatos használata.


4. Logikai gondolkodás fejlesztése:

Brilliant.org, Smullyan könyvei, PD Magnus — forallx. An Introduction to Formal Logic c. könyv, te ervelesi hibad.hu oldal.


5. Matematika:

- Tanulásmódszertan:

Az általános problémamegoldást segítve, kizárva a sablonos gondolkodást.

“Igazából az általános problémamegoldási készség lenne fontos tételek / elméletek trükkös alkalmazása miatt.” Ezt az általános szemléletmódot megalapozzák a következőkben sorolt könyvek.:

Arthur Engel: Problem-Solving Strategies (középiskolai szint)

Pólya György: A gondolkodás iskolája

Pólya György: A problémamegoldás iskolája I-II.

Pólya György: Indukció és analógia

Pólya György: A plauzíbilis következtetés

- Általános szemléletű könyv:

Obádovics J. Gyula: Matematika (általános iskola 5. osztályától kezdi.)

- Feladatgyakorlás:

Előző évek érettségi feladatainak a megoldása, javítókulcs szerint leellenőrizve! Kömal C és B feladatok megoldása.

- Szóbeli:

Németh Sarolta pdf-je.

[link]


6. Fizika:

- Általános szemléletű könyvek:

Dr. Szalay Béla: Fizika, majd

Holics László: Fizika 1-2 (eredeti zöld színű)

- Feladatmegoldás:

Dér-Radnai-Soós: Fizika feladatok 1-2

Székely György: Ennyit kellene tudnod - Fizika példatár 1-2, sárga színű

Kömal, fizika feladatok

Az előző évek érettségi feladatainak megoldása, ellenőrizve a javítókulcs szerint.

- Kísérlet:

Juhász András: Fizikai kísérletek gyűjteménye 1-3

Budó Ágoston: Kísérleti fizika 1-3

Youtube, stb.


7. Kémia:

- Elméleti alapozás:

Veszprémi Tamás: Általános kémia

Keglevich Györgyre írj rá.: [link]

- Feladatgyakorlás:

Wajand Judit: Kidolgozott ​számítási feladatok – Kémia

A mostani követelményeknek megfelelően, az előző évi érettségi feladatok megoldása.

- Kísérlet:

Rózsahegyi Márta - Wajand Judit: 575 ​kísérlet a kémia tanításához

+ a kísérleti részhez van egy csomó videó a neten


8. Biológia:

- Elméleti alapozás:

Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor: Biológia I. kötet - Molekulák, élőlények, életműködések

Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor: Biológia II. kötet - Ember, bioszféra, evolúció

Bioszféra oldal: [link]

- Feladatmegoldás:

Előző évek érettségi feladatainak a megoldása. Leellenőrizve javítókulcs szerint!

G. Tibor: [link]

Ha a fentieken tisztességesen végigmész, szóbeli is meglesz. Max a követelmény-, pontozási rendszernek nézz utána, hogy ne érjen meglepetés.


9. Angol tanulás:

beszeljangolul.com, majd


10. Német tanulás:

Deutschtraining.org

Deutschlernen.com

Goethe.de

- Kommunikáció: reddit, interpals, omegle, language exchange community


11. Sajnos,

- sem a döntés tudományát,

- sem politika ismeretet és érdekérvényesítést,

- sem önvédelmet, sem családvédelmet,

- sem propagandaismeretet,

- sem pénzügyi ismereteket (tudatos pénzkezelés, bankszámlák, stb.),

- sem interjúra való felkészítést,

- sem vezetést és szervezést,

- sem rendszertudományt,

- sem minőségbiztosítást,

- sem optimalizálást nem oktatnak, pedig az életünk része.

2022. márc. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg leszek kövezve, de engem kisebb mértékben motivált a pénzgyártás, mint az, hogy izgalmas, érdekes dolgokról tanuljak és gondolkozzak a munkám során. Persze, ki ne lenne motivált abban, hogy ne kopjon fel az álla? De már annak idején, mikor beiratkoztam, azt mondtam, hogy legyen meg a 250 nettó és én nem leszek szomorú a pénz miatt már.


Aztán azt dobta a gép, hogy lényegesen többet keresek, mert pont egy olyan terület kezdett el érdekelni, amiben ma van potenciál piaci szempontból... És látok embereket megfeszülni a pénzért a szakmámban és abszolút nem értem, miért áll valaki ilyen szinten prostituáltnak. Persze, értem én, ez Magyarország, ahol mindenki kuporgatja a pénzt meg attól vagy valaki, hogy virítod a kocsit meg a lakást (nemtől függetlenül), de számomra annyira röhej ez az egész, hogy nem tudtam volna csak erre felhúzni egy egész karriert.



Boldogan nézek vissza a múltra, mert a fiatal éveimet értelmes és számomra szórakoztató dolgokkal töltöttem. Volt pár húzós időszak, de nem kellett lemondanom komolyabban semmiről. ugyanúgy volt nekem is párkapcsolatom, ugyanúgy sportoltam én is, ugyanúgy eljártam bulizni, utazni, voltak barátaim és ezek a dolgok kitartanak a felnőtt életemben is. Pedig én azok közé tartoztam, aki nem a kettesre ment, pályázgattam, próbálkoztam, tudnék doktori képzésre is menni, talán fogok is, 4-es körüli tanuló voltam egy viszonylag combos területen, szóval nem panaszkodom. Ha valakinek ekkora érvágás azzal foglalkozni, amit összességében szeret, az szerintem nem választott megfelelően pályát. Nem attól leszel sikeres, hogy potyogtatod a véres könnyet. A sportban sem attól fejlődsz, hogy napi 2x lejársz edzeni, az idő többi részében meg önsanyargatsz. Ez a tryhardság egy idétlen illúzió a sikerről...

2022. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Altalnos iskolaban meg en is vert izzadva tanultam es tanultam.Valahogy elvaras volt kimondatlanul is es a tobbiek is foylton tanultak igy bealltam en is ebbe a kerekbe.Majd kozepiskolaban kicsit gyengebb suliba mentem,ahol a tarsaimat egyaltalan nem erdekelte a tanulas igy szep lassan en is atvettem ezt,hogy semmit nem keszulunk megis hozok egy 3-4-5 szintet. Buliztuni,kocsmaztunk,orakon rohogtunk,jatszottunk…Majd egyetemen tovabbitottam ezt a mentalitast,orakra se jartam be,a vegen jo par feeb csuszassal,stressz felelem , tanulasi gondok ,covid elvegeztem eppenhogy az egyetemet.Munkaban eszrevettem,hogy korulottem marmint a szakmaban dolgozok sokkal tájékozottabbak ,a beszedstilusok is nem ilyen mint nekem hogy kb csak a pialasig,buliig,pletykaig,felszines tudasig terjed..

ket ev sunnyogas utan, komoly depresszio stb megszuletett bennem a vagy,hogy tanulni szeretnek,erteni szeretnek a szakmamhoz, mert igenis ertek a tudas. Ugyhogy jelentkeztem mesterre,felvettek,tanulok most mer nem kinok kinjaval,hanem tenyleg erdekel,erdekes, es nagyon buszke vsgyok magamra amikor valamilyen hirt hallok es átlátom a mogottes okokat.

Szoval az nem eri meg tenyleg,hogy kinlodj es stresszelj,ha ennyire nem megy a suli probald megoldani mashogy,azert fejezd be,ne hagyd felbe.Ha ugy van akarj csalva ,de csinald meg.Aztan a munkad alatt majd ugyis ra fogsz jonni,mit is akarsz igazan,tenyleg erdekel a szakmad,vagy valami mast csinalnal,inkabb beutaznad a vilagot szabadon,inkabb elmennel barhova dolgozni barmi mast amihez nem is kell tudas,vagy barmi..idovel ugyis kiderul..

2022. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért tanuljuk magunkat halálra, mert ez az elvárás!
2022. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!