Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező a harmadik idegen...

Kötelező a harmadik idegen nyelv? Mi értelme van? Aki tud angolul, meg mondjuk valami más nyelven, az mindenkivel megérti magát.

Figyelt kérdés

Mi értelme megtanulni oroszul, kínaiul, japánul vagy arabul? Kötelező a 3. idegen nyelv? Eleve miért adnak lehetőséget gimnáziumban az ilyen tanulására, ha nem kötelező? Soha semmire nem lenne jó, ha valaki megtanulna egy ilyen haszontalan nyelvet, mint a felsoroltak. Hülye lennék ilyen hülyeségeket tanulni. Bőven elég ha valaki két nyelven beszél. Eleve miért választ valaki ilyen nyelvet vagy miért erre van lehetőség, ha kötelező, ha teljesen hasztalanok ezek a nyelvek? Így is elég sok dolgom van, nemhogy még kötelezően kornyikáljak valamelyik érthetetlen cincogáson. Pont ugyanakkora hülyeség, minthogy egy vallástudománynak nevezett áltudományt tanítanak órarendi keretek között. Azt se értem, hogy azt miért lehet választani.


Túlterheltek a diákok.



2022. febr. 28. 22:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a harmadik idegen nyelv. És az iskolák nagy részében nem tanítják az általad felsorolt nyelvek egyikét sem, mert nincs rá tanár. Esetleg az orosz az ami pár helyen előfordul.
2022. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

1. Ezek szerint vannak normális iskolák...


De eleve. Mi értelme a harmadik idegen nyelvnek? Nem szükséges a diplomához és soha nem jöhet jól, ha valaki az általam felsorolt nyelveken beszél. Az én iskolában tanítanak ilyen nyelveken is.


Hát még mit nem. Nem vállalok pluszt. A diákok túl vannak terhelve.

2022. febr. 28. 22:48
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Pihenj, fáradt vagy.

Helyesen sem tudsz írni.

2022. febr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó nagy hülyeségeket sikerült összehordanod, ami azt illeti.
2022. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal csak egy 2. nyelv kötelező, nálunk mikor én középsulis voltam angol után volt német, francia és orosz mint opció.


Egyébként meg hasznosak a nyelvek, nem mindenki beszél angolul és vannak elég ütős kombinációk, hozzáteszem köztük a kínai is az mivel valakinek kommunikálni kell velük is ha valamit le kell gyártatni vagy tárgyalni kell.

2022. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Barátom, nekem csak 2 volt kötelező, de bármikor bármilyen nyelvet szívesen tanultam, egyetemen felvettem még a macedónt is, otthon tanultam albánt is. Nem tudom, mikor fog kelleni, de sose bántam, hogy alapszinten megtanultam. Nekem pár éve is azt mondták, minek az ukrán, sose fog kelleni, ha csak ki nem költözöl, most meg milyen jól jönne pár személy, aki beszéli.
2022. márc. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, sajnos nagyobb problémád is van annál, hogy hány nyelv a közelező; nevezetesen az, hogy az agyad közel sincs jól bekötve, és hülyeségeket írkálsz.


De, hogy legyen megválaszolva is a kérdés; egyrészt tedd össze a két kezed, hogy van lehetőséged sokrétűen tanulni. Nem fogsz belehalni, hogyha egy kicsit beszélsz a 3. nyelven is. A másik dolog meg az, hogy lehet, hogy valaki pont az oroszt könnyebben el tudja sajátítani, mint mondjuk az angolt vagy a németet, mert arra jobban rá tud állni.

2022. márc. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A magyar közoktatásban sehol sem kötelező a harmadik idegen nyelv. A gimnáziumban van lehetőség akár három idegen nyelvet tanulni de ez fakultatív.

Van akinek a nyelvtanulás hobbi és szórakozás. Tetszik vagy sem de ez a nagy büdös igazság.


Olyan nincs, hogy haszontalan nyelvtanulás.


Feleeges ezen rágódnod. Ha nem tetszik akkor ne tanulj három nyelvet, de hagyd hogy mindenki más szabadon döntsön ebben a kérdésben. Ne te legyél az ügyeletes megmondóember.

2022. márc. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod: nem értem miért LEHET vàlasztani. Vagyis nem kötelező. Engedd már meg, hogy aki szeretne vàlaszthasson. Attól még neked nem kötelező.
2022. márc. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Gimnáziumba jár a pöcsös és többször leírja, hogy túlterheltek a diákok. :D


Én dolgozok és még mellette mesterképzésre is járok, még se vinnyogok senkinek, hogy jajj de rossz nekem.

2022. márc. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!