Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha konduktor szeretnek lenni,...

Ha konduktor szeretnek lenni, hova kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Milyen intezmenyekben lehet ezt tanulni?
2022. márc. 2. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy választ a konduktor alapképzési szakot. A felvi.hu-n megtalálod, és azt is, hogy mely egyetemek indítják ezt a képzést.
2022. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

A SOTE Pető András Karára kell jelentkezni. Ugyanakkor fel kell készülnöd több nehézségre és negatívumra:


1. A képzés maga elég középszerű és tartalmában idejétmúlt. Alig vannak jó oktatók. A hallgatókat pedig nem készítik fel megfelelően az értelmileg sérült gyerekek fejlesztésére, annak ellenére, hogy a mozgássérült gyerekek többsége mostanra értelmileg is sérült. A konduktív nevelés módszereit annak idején értelmileg egészséges gyerekekre dolgozták ki, s ezt próbálják ráerőltetni egy másfajta gyerek-populációra.

2. Évente jóval több konduktor végez, mint amennyi Magyarországon konduktorként el tud helyezkedni; s aki elhelyezkedik, az is csak szerény jövedelemre számíthat. (Külföldön ennél jobb a helyzet.)

3. Konduktor diplomával nem helyezkedhetsz el normál óvodában vagy iskolában. Erre ez nem képesít.

4. A munka komoly lelki és fizikai állóképességet és kitartást, lelkesedést kíván. Fizikailag sok a hajolgatás és az emelés. A kevésbé erős testalkatúak emiatt gyakran kénytelenek otthagyni a pályát idősebb korukra mozgásszervi panaszok miatt.


Egyszóval ez a pálya nem könnyű, és kimondottan csak elhivatott embereknek való.

2022. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Es hogyha esetleg pedagogia szakra mennek akkor van ott olyan szakirany h vegezhessek valamilyen tipusu fejleszto foglalkozast diploma utan?
2022. márc. 3. 13:27
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: A pedagógia alapképzés csak pedagógiai asszisztensi állás betöltésére jogosít. Más szóval egy képzett pedagógus osztályában kisegítőként dolgozhatsz az órákon. Ha két évet ilyen pedagógiai asszisztensként eltöltesz egy iskolában, akkor utána jelentkezhetsz fejlesztő pedagógus szakirányú továbbképzésre (estin vagy levelezőn), ami további két évig tart. Így összesen 3+2+2=7 év alatt válhatsz fejlesztő pedagógussá.


Én a helyedben a pedagógia alapszak helyett inkább a tanító vagy az óvodapedagógus alapszakot céloznám meg. Egy ilyen diplomával sokkal könnyebb elhelyezkedni, s az osztályban is többé-kevésbé a magad ura lehetsz. Továbbá 2 év gyakorlat után ezekről a szakokról ugyanúgy jelentkezhetsz a fejlesztő pedagógus szakirányú továbbképzésre.

2022. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értek egyet a kettes válaszolóval. Én most végeztem konduktorként és többségi óvodába megyek dolgozni, mint óvodapedagógus.

Én felkészültem az értelmileg akadályozott gyermekek fejlesztésére, 3 évig halmozottan sérült gyermekekkel töltöttem a szakmai gyakorlatomat, így nem érzek hatalmas hiányt e téren.

2022. jún. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5: Nincs összehasonlítási alapod, ezért írod ezt. A Petőben alig érintik az értelmileg akadályozott gyerekek pedagógiáját, holott ez mára külön tudományterületté nőtte magát, s nincs is erre oktató szakemberük, annak ellenére, hogy a mozgássérült gyerekek hatalmas és egyre növekvő hányada értelmileg is sérült. Eközben a gyógypedagógus-képzésben az értelmileg akadályozottak pedagógiája egy külön szak. A Pető képzése 30 évvel el van maradva, korszerűtlen. A múltból él, a múltban él. Az az egyetlen szerencséje, amiért a hallgatók nem lázadtak még fel a képzés gyatra tartalma miatt, hogy döntő többségüknek ez az első (és legtöbbször utolsó) diplomája, s így nem tudják, hogy mi mindent NEM kapnak meg, amit egy tisztességes, színvonalas képzésen meg kellene kapniuk. A hallgatók 90%-a rögtön egy gimnáziumból esik be a Petőbe, s fogalmuk sincs arról, mit jelent a színvonalas felsőoktatás.
2022. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 voltam, s még annyit tennék hozzá: a Petőben nemcsak a képzés tartalma hagy jelentős kívánnivalókat maga után, hanem az oktatók által képviselt tudományos és szellemi színvonal is. Az, hogy immár a SOTE egyik karának számító intézményben még a dékán és a dékánhelyettesek eddigi tudományos teljesítménye is olyan szinten van, ami egy átlagos hazai egyetemen egy sikeres docensi pályázathoz sem volna elég, mindent elmond.
2022. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!