Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy mégsem ide való...

Lehet, hogy mégsem ide való vagyok. Leadjam a jelentkezést februárban? (hosszú - lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most vagyok tizenkilenc éves, és felvettek egyetemre. Gimnáziumban nem tudtam könnyen dönteni, hogy merre tovább, mert nagyon sok minden érdekelt. Akartam lenni pszichológus, tolmács, biológus. Végül távol-keleti nyelv szakon kötöttem ki,és most azt taposom szeptember óta. Nem könnyű, mert új nyelv, új kihívások, de úgy döntöttem, megbarátkozok vele, viszont valahogy mégse megy. Rosszul esik leülni tanulni, nem igazán érzem magaménak, és a sikerélmény is elmarad. Úgy érzem, nem igazán szeretem, sokat kell seggelni, és csak vegetálok. Év végén majd vizsgáznom kell a nyelvből, és ha nem megyek át, akkor évet kell ismételnem. Már most előre rettegek.


Most gyerekekkel való munkám van mellékállásban, amit nagyon szeretek. :) Korábban szerettem volna picikkel foglalkozni, de mivel kissé érzékeny vagyok, lebeszéltek róla, és én sem éreztem magam elég magabiztosnak hozzá. Tele vagyok szeretettel és segítőkészséggel, minden vágyam, hogy emberekkel foglalkozzam, segíthessek rajtuk. Ezért eredeti tervem a nyelvszakkal fordító, később pedig az idegenvezető lett, de azt sem érzem totálisan magaménak. Van egy óvópedagógia szakos ismerősöm, aki mesélt arról, hogy miket tanulnak, és nagyon felvillanyozódtam. Eszembe jutott, hogy amikor még gyerekekkel akartam foglalkozni, és amikor egy időben konduktor akartam lenni. Most megint feltámadt bennem a régi tűz, és elgondolkodtam, hogy vajon jól döntöttem-e a nyelvszakkal. Úgy érzem jelenleg, hogy nem.


Az lenne a kérdésem, hogy próbáljam meg februárban leadni a jelentkezést? Keresztféléves képzés nincs a Petőben, de a tudat, hogy tavaly elég lett volna a pontszámom hozzá, nagyon bánt. Vigyem végig az első évet? Vagy ha nagyon úgy érzem már félévkor, hogy ez nem nekem való, fejezzem be az egyetemet és addig menjek el dolgozni?


A válaszokat előre is köszönöm. :) Csak a véleményekre vagyok kíváncsi.



2015. okt. 30. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyat érdemes tanulni, amihez van belső motivációd. Iszonyú hosszú az élet, és kínszenvedés olyasmivel eltölteni, ami nem érdekel. Most válts egy év után, mint tíz év után jöjj rá, hogy minden napod egy vegetálás volt. Ha nem neked való, ne pocsékold rá az időd! Végezz olyan munkát, amiben benne van a szíved! Sokan nem merik ezt megtenni manapság, de nézd meg a depresszió, stressz, betegség statisztikákat. Ezért nem vagyunk boldogok. Mert nem merünk azok lenni. Én 30 felett jöttem erre rá. Most fogok olyat tanulni, amit szeretek. Eddig azért dolgoztam, mert dolgozni kell. Most azért akarok, mert szeretem és akarom csinálni.
2015. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy dönts, ahogy a legbelül érzed, de vedd figyelembe azt, hogy 1 évvel még semmit sem vesztettél. Más ilyenkor végez középsuliban.

Nem ismerlek, ennyi alapján felelőtlenség tanácsot adni (főleg, hogy csak az óvodapedagógia mellett érvelsz)

Ha tudod, hogy át fogsz menni addigra (és tudni fogod, mert februárig jelentkezni kell), és munkát is fogsz tudni szerezni, akkor szerintem felesleges még egy évet tanulni, csak az állami támogatott féléveid fogynak, és ha jól gondolom a kettőben semmi átfedés nincsen.


Objektíven nézve aminek viszont hasznos utána nézned, ha állami támogatáson vagy, hogy hogyan válthatsz szakot, hogyan tudsz egyet leadni. Nem szeretnék hülyeséget mondani, de nekem az rémlik, hogy nekünk azt mondták, hogy fél év után lehet csak büntetlenül kiszállni, utána, mivel nem fogsz diplomát szerezni ezen a szakon az aláírt időtartamon belül, vissza kell majd fizetned a tandíjat. Ha ez tényleg így van (nézz utána!!), akkor ez egyértelműen a fél év mellett szól.

2015. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is úgy tűnik, hogy jó ötlet lenne váltanod. De azt mindenképpen javaslom, hogy ezt a félévet még fejezd be. Könnyű abba a hibába esni, hogy többféle szakot megpróbálsz, és a vizsgák előtt mindegyiktől visszarettensz. Csináld meg ezt a félévet, vizsgázz le, az önbizalmad is építeni fogja. Jelentkezz a másik szakra, és a következő félév ideje alatt vállalj valamilyen munkát (ha lehet, akkor az új szakodhoz illőt, akár önkéntes munkaként, ha anyagilag megteheted), plusz tanulj nyelvet vagy más hasonló univerzális hasznos dolgot. Szerintem így érdemes a váltást csinálni.
2015. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!