Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » I. kerületi Petőfi Sándor...

I. kerületi Petőfi Sándor gimiről vélemények? Milyenek a tanárok, az oktatás színvonala, az osztály/iskolai közösség? Milyen sportolási lehetőségek vannak, és angol első nyelv mellett a francia és német 2. idegen nyelv oktatása milyen szintű?

Figyelt kérdés
Ugyanezek a kérdéseim lennének az Újbudai Széchenyi gimiről, ott a nyek-es osztályról és a Sashegyi Arany János nyek és humán osztályairól.

#Petőfi Gimnázium, Sashegyi Arany János, Újbudai Széchenyi István #nyek, humán, angol, francia, német nyelv #tanárok, oktatás
2022. márc. 7. 02:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy ótvar lepra hely
2022. márc. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, egy normálisabb, kifejtős választ tudsz írni esetleg, ha megkérlek? Ez vagdalkozásnak tűnik...mire alapozod a véleményed, indokold meg, légy szíves. Ráadásul egyes számban írtál, én pedig három iskolát említettem.
2022. márc. 7. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Arany, Széchenyi, Petőfi az erősségi sorrend. Aranyban nyekre általában magasabb pontszámmal lehet bejutni, mint humánra.

Próbálj meg rákeresni ezekre a sulikra a gyakorin.

pl Széchenyiről egy jó hosszú vélemény: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2022. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Keresgettem már és találtam hozzászólásokat ezekről az iskolákról, de a nyelv oktatás minőségéről nem annyira. Persze megfelelő tanulással, ez egyértelmű, de hogy maga az iskola milyen szinten oktatja pl. a 2. idegen nyelvet, el lehet-e jutni legalább B2-re? (Remélem 1. idegen nyelvből biztosított a C1 szint, ez gondolom alap) Az is érdekel, hogy a nyek-es tagozatokon milyen szintű a többi tantárgy oktatása egy jó érettségi letételéhez.


A sportolási lehetőségekről (és hogy mennyire jó ezekben a sulikban) sem láttam igazán hozzászólást. Ha tudnál erről is valamit esetleg, vagy hallottál megbízható forrásból, nagyon megköszönném.


Illetve nagyon kíváncsi vagyok még az I. ker. Kosztolányi Dezső Gimnáziumra, mint iskola, közösség, tanárok...Hányadik helyre kerülne? A történelem-társadalomtud. tagozat érdekelne főleg, angol első idegen nyelvvel, és spanyol v. francia 2.-al ugyanazon kritériumokkal, mint amiket fent említettem.


Nagyon köszönöm, ha valaki tudna válaszokat adni, bocs, kicsit sok a kérdés...de talán másoknak is segíthet :))

2022. márc. 8. 13:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy olvastam mindenhol, hogy nyekes osztályokban B2 az alap első nyelvből. Kéttannyelvűben szokott a kimenet C1 lenni. Persze erősebb iskolákban és jó nyelvtanárok mellett el lehet érni nyekes vagy emelt nyelvi tagozaton is a C1-et, de nem alap.
2022. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Nem azért tanul az ember plusz 1 évet a nyek-ben, hogy legalább az első nyelvet C1-re vihesse? Kéttannyelvűben természetes a C1, a nyek-es osztályokban is annak kéne lennie. Ráadásul nem is alapszintű az első nyelv tudása, hanem már B2-höz közeli. (Folyékonyan beszélt a szóbelin a felvételiztető tanárral) Kétfelé bontják az osztályt, a gyengébbekre és a haladókra. A haladóból csak C1 lehet a cél, mi értelme lenne a B2-nek?
2022. márc. 8. 16:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Petőfi felvételi tájékoztató:

"Az 1001 és 1002-es tanulmányi területek együttesen alkotnak egy osztályt.

A nyelvi képzés követelménye mindkét kód esetén a törvényben meghatározott módon legalább B2-es szintű dokumentált nyelvtudás a tanulmányi idő végére."

1001 és az 1002 a nyekes osztály


Sashegyi Arany felvételi tájékoztató:

0002-es tagozatkód (34 fő):

9/Ny - nyelvi előkészítő osztály "...Célunk két középfokú nyelvvizsgára való sikeres felkészítés..."

2022. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:( Köszönöm szépen! Nem gondoltam volna.. A Széchenyiről és a Kosztolányiról nincs véletlenül infód?
2022. márc. 8. 20:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni ezeknek az iskoláknak az érettségi adatait, hányan tettek főnyelvből előrehozott érettségit, 2. nyelvből hányan érettségiztek, milyen eredménnyel stb. Persze évfolyam szinten lehet látni az eredményeket, de valószínűsíthető, hogy az előrehozott nyelvi érettségik jelentős részét a nyekes és nyelvtagozatos diákok rakják le. Matekból, magyarból és töriből pedig az egész évfolyam érettségizik (felmentetteken kívül). Kompetencia eredményeit is össze tudod hasonlítani ezeknek az iskoláknak. (magasabb szám=jobb eredmény)

Petőfi: [link]

Arany: [link]

Széchenyi: [link]

Kosztolányi: [link]

Pedagógia programokban, pedig megnézheted az órahálókat tagozatonként:

Petőfi (33-39. oldal): [link]

Arany (60-61. oldal): [link]

Széchenyi (54-60. oldal): [link]

Kosztolányi (91-94. oldal): [link]

2022. márc. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok információt :))
2022. márc. 10. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!