Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE-re felvettek önköltséges...

Kartyas kérdése:

OE-re felvettek önköltséges képzésre és első félévet elkezdtem kb 1 hónap múlva rájöttem, hogy inkább visszemenek dolgozni. Pár napja jött egy levél, hogy az egyetem 323~ ezer forintot akar tőlem. Ezt muszály kifizetni?

Figyelt kérdés
Van valami jogi retorziója, (úgy mint behajtók, bíróság, stb.) ha nem fizetek nekik egy fillért sem? Elég sok pénz ez, hogy egy bebukott probálkozásra elszorjam :(

2022. márc. 13. 07:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A tételeket a neptunon keresztül szeretnék megfizettetni olyan címeken, hogy: Önköltségi díj (alapdíj+kreditdíj) 319584 Ft, 4000 Ft Passzív félévre utasítás. A papír csak annyit ír, hogy megszüntetik a hallgatói jogviszonyomat ha nem fizetek. De csak ennyi? Nem küldenek rám behajtokat vagy egyéb kellemetlenséget?
2022. márc. 13. 07:39
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Megszüntetik a jogviszonyodat. Ennyi.
2022. márc. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elbsztad.

Akkor, egy hónap után ki kellett volna iratkozni vagy legalább passzív félévre váltani. Ha aktív a féléved, akkor teljesen mindegy, hogy be jársz-e vagy sem, fizetni kell!

És természetesen a jogos tartozást be fogják hajtani.

2022. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3. Passzívon van. De ha nem fizet, akkor megszünik a jogviszonya.
2022. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szabályosan beíratkozott, fizetni kell.
2022. márc. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem nem fogják behajtani, viszont ha esetleg később, akár évek múlva úgy döntesz, hogy megint felsőoktatásban akarnál tanulni, akkor előbb muszáj lesz rendezni a tartozást, mert nem fogsz tudni beiratkozni.
2022. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez milyen szak egyébként, hogy 323 ezerbe kerül egy félév? Nappali tagozat?
2022. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#4 passzív félévre nem kell tandíjat fizetni, ez biztos.

Gondolom szeptemberben kezdte az a félév aktív volt és mivel a mostani tavaszi félévről nem nyilatkozott, így azt rakták neki passzívra.

2022. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most csak az utólagos passziválásért kell fizetni, mást nem.
2022. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, tehát igen ahogy írták is elbasztam. Mert csak simán nem jártam be ill. elkezdtem közbe dolgozni és már úgy ki is ment a fejemből ez az egész mikor küldték a "szerelmes" levelet, hogy hát igen lógsz nekünk. Tehát arra következtetek, hogy mivel beiratkoztam az első félévre és szartam bele akkor fizetési kötelezettségem van, amit behajtanak rajtam ha kell erőszakkal? Vagy szimplán feketelistáznak hogy nemfizettem és akkor ha késöbb felsöoktatásba akarok beiratkozni akkor kell kifizetni.. Összefoglalva, hogyha nemjönnek elvenni a házamat ezért akkor inkább nem fizetnék :D
2022. márc. 13. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!