Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OE-re felvettek önköltséges...

Kartyas kérdése:

OE-re felvettek önköltséges képzésre és első félévet elkezdtem kb 1 hónap múlva rájöttem, hogy inkább visszemenek dolgozni. Pár napja jött egy levél, hogy az egyetem 323~ ezer forintot akar tőlem. Ezt muszály kifizetni?

Figyelt kérdés
Van valami jogi retorziója, (úgy mint behajtók, bíróság, stb.) ha nem fizetek nekik egy fillért sem? Elég sok pénz ez, hogy egy bebukott probálkozásra elszorjam :(

2022. márc. 13. 07:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul értelmezed. Be fogják hajtani, teljesen jogosan! Nem csak akkor, ha újra egyetemre akarsz járni.
2022. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a félévre bejelentkeztél, tárgyakat felvettél, a jogi helyzet a következő:

az intézmény tandíj követelése jogos, azt akár fizetési meghagyás útján is követelheti, amely esetben vagy polgári per alakul ki a hallgató és az egyetem között, vagy a hallgató tulajdonát képező tárgyakra és fizetésére történő végrehajtás során kerül az intézmény az összeg birtokába.

2022. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fizetsz önszántadból : (többet fognak behajtani mint 323e-t)

1.) Elsőnek a számládról fogják leemelni !

2.) Ha nincs annyi, akkor a havi fizetésedből fogják automatikusan levonni.

3.) Végső soron pedig ha avval se rendelkezel, akkor a neveden szerepelt ingóságok/ingatlanok jönnek (gépjármű/lakás/telek).

___ És ez idő alatt kamatozik, plusz egyéb költségeket is felszámolnak...

2022. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtás költsége elérheti az egész tartozás összegét is!!
2022. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!