Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fel lehet készülni töri...

Fel lehet készülni töri érettségire ennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Nem nullán állok, alapvető témákat tudok, az első fele a teszteknek, amiket visszamenőleges oldogatok, 50/35 pont körüli, egyelőre. Esszét még nem gyakoroltam. 60% kellene amúgy.
2022. márc. 14. 11:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Emelt szintű érettségi? Szerintem felkészítő tanár segítségével meg lehet, de magadtol sokkal több idő és nehezebb. Van, amihez kell egy jó tanár tapasztalata, hogy mi fordulhat elő az erettsegiben, mit hogy kérdeznek stb.
2022. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem annyi volt a tanulásom töri érettségire, hogy a szóbelire való kidolgozott tételeket megtanultam. Persze azért az évek során tanultam, szóval nem nullán álltam, viszont tényleg csak ennyi volt a töri érettségi való tanulásom, hogy két héttel az írásbeli előtt megtanultam a szóbeli tételeket, hátha az írásbelin is segítségemre lesznek. Pluszban megnéztem minden témát Zanzán. 75% lett.
2022. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Bármilyen vizsgára fel lehet készülni akár két hét alatt is a nulláról.
2022. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Közép
2022. márc. 14. 12:40
 5/23 anonim ***** válasza:
érettségi előtt 2 hónappal kezdtem el tanulni rendesen törire, elotte csak magoltam
2022. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ, én szakmunkásba érettségiztem, nekem lett a legjobb a töri és a magyar és csak annyit tanultam amit órán elmondtak, helyette azokat tanultam amihez sík hülye voltam.
2022. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mindegy hol érettségizel, a szazalek a lenyeg. Lehet hogy 30 szazalekkal írtad a legjobbat(nem kötekedésből írom).
2022. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7. Elméletben mindegy, van ahol meg a tanár magyarázása miatt nem tudsz gondolkodni..
2022. márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#7 vagyok Az iskola tipusára értettem, nyilván nem minden gimnaziumban vannak jó töri tanarok. Mindenhol lehetnek jo es rossz tanarok.
2022. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Középszinten szerintem, ha most ráfekszel, akkor meglehet jó jeggyel is, akkor is, ha nem vagy egy töris alkat. A legjobb gyakorlás nekem emeltre az volt, hogy a korábbi teszteket (de tényleg mindet) mind kitöltöttem, és a megoldókulcsot megnéztem, annak utánanéztem még neten, törikönyvben (Száray), plusz néztem felkészítő könyveket, te esetedben középszintűt válassz, mert emelten pl. az én időmben nem volt ókor, illetve elvileg lehetett volna, gyakorlatban nagyon ritka volt írásbelin, de középszinten viszont mindig van (2016-ban érettségiztem, azóta nem tudom mi változott). A szóbeli tételekre jobban lesz időd, szerintem elsősorban az írásbelit nyomd meg, az félig-meddig úgyis le fogja fedni a szóbelit is. Kész esszéket is érdemes szerintem olvasni, ha van a megoldókulcsban, de régen volt esszétankönyv is, ahol csak bemagolhattam klasszikus témákat, és 1-2 vissza is jött. Szerintem önmagában iskolai felkészítéssel és hagyományos tankönyvvel nehéz felkészülni az érettségikre, ha az ember jó jegyet akar. A 60% szerintem középszinten elérhető teljesítmény, de mivel a százalék a lényeg, én azért javasolnám, hogy minél jobbra törekedj, mert nem tudhatod, hogy nem akarsz-e valaha olyan felsőoktatási képzésre menni, ahol mondjuk több pont kell, mint amit jelenleg kinéztél, vagy ha nem mész felsőoktatásba, amennyi pályamódosító ember van, simán lehet, hogy előbb-utóbb te is ott kötsz ki, de ezt csak én javasolom.
2022. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!