Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Még nem kezdtem el készülni...

Még nem kezdtem el készülni érettségire, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már csak 2 nap van az érettségiig, de én még semmit nem tanultam rá, mindig csak halogattam azt gondoltam van még időm bőven és most itt vagyok 0 tudással, úgy hogy az online oktatás miatt év közben sem tanultam semmit. Van esetleg olya módszer amivel mindent meg tudok tanulni 2 nap alatt? Teljesen kétségbe vagyok esve.
2021. ápr. 30. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már semmit, annyit tudsz, amennyit. Az esélytelenek nyugalmával... HAJRÁ!
2021. ápr. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nincsen erre valamilyen működő technika vagy eszköz? Néha látok hirdetéseket ilyen sisakokról amik megtanítanak angolul 3 óra alatt. Ilyenből nincs olyan ami pl törire tanít? Téynleg nagyon félek hogy mi lesz most
2021. ápr. 30. 23:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az érettségi előtti napon már nem tanultam semmit. Egyrészt pihenni kell az agynak, másrészt a stressz miatt már úgysem fog, így felesleges erőlködni.
2021. ápr. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs ra modszer.ha nem vagy nagyon sik, akkor a 4 ev alatt az orakon ragadt rad annyi hogy tanulas nelkul is atcsussz kettessel, ha megbuksz, meg mindig ott a potvizsga - ez pedig egy jo lecke volt hogy ne halogass
2021. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor az a technika, hogy összekaparod a minimumot az eszeddel és logikáddal.


A töri érettségin például a források értelmezéséből szerintem jobb esetben meg van a kettes. Az esszében ha megemlíted a forrást, és vonsz le belőle valami következtetést, az már pont. A tesztfeladatok egy része szintél kileshető a forrásokból/atlaszból, van olyan része ami meg már akkor meg van ha figyeltél órán.


Szerintem nem fogod tudni rendesen megtanulni, próbálj meg mindent nagyon felületesen átnézni, hogy legyen egy általános képed a dolgokról.

Matekon is a függvénytáblázat segíthet.


Pihenj, fogadd el hogy ez most így jött ki, és reméld a legjobbat. Nem a világ vége ha esetleg ki esik egy éved, de még simán benne van az is, hogy meg lesz. Sok szerencsét

2021. ápr. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Legalább a kidolgozott tételek megvannak? (Nem tudom hogy milyen ez az online dolog, mi anno elosztottuk a tételeket és mindenki kidolgozta és elmagyarázta a többieknek)

De ha minden igaz, neten is vannak fent.


Most már annyit tehetsz, hogy első sorban megnyugszol. Átérzem a problémát, de a pánikolással csak értékes időt pazarolsz.


Olvass át alaposan és figyelmesen tételeket. Valakinek segít, ha hangosan olvassa, magyarázza valakinek (akár a kutyádnak vagy egy plüssmacinak, mindegy) mintha ő tanítaná. Képzeld magad egy nívós professzornak, akit ámulva hallgatnak, az segíthet :D


Ha már úgy érzed, hogy zsong tőle a fejed, akkor tarts egy kis szünetet. Vigyázz, hogy ne ragadj le benne.


Ha kicsit felfrissültél, akkor folytasd ugyanúgy. Sőt, ha hangosan felolvasod, akkor fel is veheted, és pihenéskor visszahallgathatod, hátha megragad.


Egyél szőlőcukrot, és vannak olyan ételek, amik segítik az agyműködést: [link]

2021. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok, és a lényeg: ne félj, mert mindig van B-terv. Ez az online év nem épp a legelőnyösebb, valószínűleg több embernek se sikerül most.


Ez nem az egyetlen esélyed az életben, meg tudod próbálni újra.

2021. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a támogatást, de az az igazság hogy ezt csak viccnek szántam. :))

Csak kíváncsi voltam mi lenne egy ilyenre a reakció. Valóban most érettségizek, de fel vagyok rá készülve. :)

2021. máj. 1. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Viccnek szántad, de a komolytalan -de egyébként teljesen jogos- válaszomat töröltetted...


Gratulálok...

2021. máj. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy bajban lennél ha a humort is értékelnék.
2021. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!