Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gárdonyi Géza ciszterci...

Gárdonyi Géza ciszterci gimnázium eger angol-magyar tagozata?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy milyen ez a tagozat?

Jó a nyelvoktatás?

Milyen a követelmény?



2022. márc. 17. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A kéttannyelvű tagozatba jártam, 2018-ban érettségiztem.

Az angol oktatás nagyon jó volt, szinte 0 angol tudással kezdtem, egy év múlva 98%-os B2-es komplex nyelvvizsgát tettem, aztán az emelt érettségit előrehozottan letudtam egy évvel hamarabb 92%-os eredménnyel. A, B és C csoport volt, az A és B a kéttan, a C a nyelvi előkészítő volt, de volt köztük átjárás ha nagyon jól vagy nagyon gyengén teljesített valaki. A második választott idegennyelvek oktatása is jó volt a gyengébb német csoport kivételével, legjobban pedig az olasz nyelvet oktatták, közülük mindenkinek lett abból is nyelvvizsgája. Én az erősebb német csoportba kerültem, sokan tettünk belőle B2-es nyelvvizsgáta és érettségiztünk belőle. Sokan kerültünk műszaki szakra az egyetemen, ha ennek megfelelően választod ki a fakultációkat erre is van lehetőség attól, hogy alapvetően nyelvi tagozat. Többen mentek gond nélkül külföldi egyetemre, Erasmusra, angol nyelvű szakra (én is jártam, de nem szerettem a szakot és egyetemet, a felvételivel, nyelvvel azonban nem volt gond).

Egyébként vallásos egyáltalán nem vagyok, ebből sem volt gond sosem, a kötelező programokat el kellett viselni és ennyi.

A tanárok ezzel a tagozattal szemben azért elég erős elvárásokat támasztanak, de megoldható minden, én sajnos a gimiben nagyon keveset tanultam, 4-es tanuló tudtam így lenni. Viszont az érettségin a matek kivételével minden 5-ös lett, jól felkészítenek rá. A tanárok nagyrészt jó fejek, megbízhatóak voltak, a fiatalabbakkal kifejezetten jó kapcsolatot lehet kialakítani. Dress code azért van valamilyen szinten, de nem kell csuhában járni. A kollégiumot én személy szerint nem szerettem, ki is költöztem, de nyilván sokan elvannak ott, van aki szerette is. Nevelők között volt 1-2 jó arc a többieket el lehetett viselni, de az első éveseknek azért bőven nagyobb a szigor mint az idősebbeknek. Én az osztályomat nem szerettem, nem jöttünk ki olyan jól, de pl a tőlünk egyel fiatalabbak igazi osztály voltak.

Én szerettem azt a sulit, a nyelvi tagozatot azóta is sokszor áldom, nagyon jó választás (bármelyik jó gimiben).

2022. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :-)
2022. márc. 20. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!