Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A mentőtiszt szakról miért...

A mentőtiszt szakról miért hullanak ki olyan sokan?

Figyelt kérdés

Az elmélet miatt, vagy a gyakorlat miatt?


Mire érdemes legjobban odafigyelni a képzés során?



2022. márc. 28. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

az elmélet miatt természetesen


nehéz az anatómia például...

2022. márc. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elmélet is szór, de aki szorgalmas és magolós és átvészelte az első időszakokat is simán kihullhat. Elég 1-2 olyan eset, amit nem vesz be a gyomra és sok volt neki a látvány, szag, stressz… bármi. De nyilván az elmélet a legkeményebb része, mert azt amit tanulnak, orvosis részletességgel tanulják (csak ők célzottan a sürgősségi ellátást).
2022. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én tisztire járok a sotéra és nem, nem ezek miatt buknak ki, közel sem az elmélet miatt... aki akarja azt az megtanulja, azonban a gyakorlatok rettenetesen nehezek, a vizsgákon szerencsén múlik hogy megkezded e a kövi félévet, mert nem mindegy hogy egy asthmás beteget húzol vagy egy légúti égett beteget... illetve a 3. félévben a reanimatológián az 50 gyógyszeres beugró után (gyógyszerekről MINDENT hibátlanul tudnod kell) van egy 2 perc reanimálás, 1 perc lélegeztetés és egy intubálás vizsgád, és az az első 3 perc kb a szerencsés múlik, hogy melyik babát kapod, mennyire kell lenyomni, mennyit kell neki befújni stb ezeket nem látod, vagy szerencséd van vagy nem
2022. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Én még csak elsőéves vagyok tisztin, de megtudom erősíteni amit a 3as írt, ugyanis sok felsőbb évessel beszéltem és ugyanezt elmondták, valamint én azért kaptam legutóbb egy gyakorlati vizsgára kettest mert intravénás injekciózás bemutatásánál nem ledobót helyeztem ki a vb elé hanem vesetálakat a 3 féle hulladéknak.


Ezért majdnem megbuktatott, úgy fogalmazott a végén, hogy mivel a többi része jó volt így megvan a kegyelem kettes. És ez még csak az eleje, ennél csak nehezebb vizsgák lesznek.

2022. máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy a csókosok átmennek a gyakorlaton, a többieket pedig halálra szívatják... lehetnél te a legjobb, legkörültekintőbb vizsgázó, aki minden részletkérdésre kitérsz, mégis meghúznak, valami mondvacsinált okra hivatkozva. Ez van, sajnos ez tény (nem minden oktatóra igaz ez természetesen, de harmadévtől igen nehéz helyzetben van egy átlag tiszthallgató). Oké, hogy megbuksz, ha kvázi megölöd a szituban a beteged, vagy életveszélybe kerül, mert nem tudod, mit kell csinálni. De olyan hibákért is megbuktatnak, ami amúgy elfogadható (más oktatók szerint is, nem csak szerintem!) és nem befolyásolta volna a beteg állapotát, a szituáció végén rendben volt, csak az oktató "nem erre gondolt"... annak ajánlom, aki nagyon kitartó és beveszi a gyomra a folyamatos megaláztatásokat és igazságtalanságokat, vagy nagyon jól tudja, hogyan kell az oktatók kegyeibe férkőzni. (Ez inkább lányokra vonatkozik, a fiúknál valahogy nem vettem észre ezt a kivételezést.) Nem azokról az esetekről beszélek, amikor jogosan megbuktatnak valakit, ilyenkor mindenki képes magába nézni, és nem az oktatót szidni a saját hülyesége miatt, velem is megesett nem egyszer és lehet tanulni belőle.. de buktam sokszor olyan igazságtalanul, hogy nem is értem, hogy nem röhögte el magát az oktató a saját indokain...
2022. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!