Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit kellene tanulnom a...

Mennyit kellene tanulnom a magyar érettségire?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 11. osztályos, azzal a céllal, hogy felvegyenek a informatikai egyetemre (ELTE, BME)

Tudom, hogyha a duplázást választom, akkor csupán az informatika és a matematika érettségi eredményeim számítanak bele az egyetemhez szükséges érettségi pontszámokba.

Elég logikusnak tűnne, hogy mostantól csak erre a két tantárgya fektessem a hangsúlyt, azonban a sikeres érettségi alapfeltétele, hogy minden kötelező érettségin (ha nem is ér nekem pontot) sikeresen átmegyek.

Szerintetek milyen nehéz egy történelem/magyar érettségin minimális energiabefektetéssel átmenni, ha eddig mindig négyes-ötös tanuló voltam?



2022. ápr. 10. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Törire szerintem akkor is kell készülni, ha nem akarsz továbbmenni vele.

Nem sokat, de 3-4 hetet azért kell rá. Átolvasod az összes témakört és ennyi elég is szerintem, ha eddig jó voltál belőle. +Persze pár előző évi feladatsor kitöltése.


Magyarra szerintem nem különösebben kell készülni. 1-2 szövegértést próbának ha kitöltesz az elég, elemzést órákon gondolom úgyis vesztek.

2022. ápr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mindegy, hogy mit csináltál az elmúlt években. Úgy értem, ha alapból rendszeresen tanultál vagy például jó fogalmazásokat írtál, akkor a magyar írásbelire annyit tudsz készülni, hogy megnézed a novellaelemzés/verselemzés/érvelés szempontjait (vagy már nem tudom, most épp mit kell magadtól írni, de szerintem érted, mire gondolok). Ha nem ment olyan jól a magyar, akkor lehet, hogy érdemes lenne megnézned egy-egy szövegértés feladatot is, plusz valakivel kijavíttatni egy általad írt fogalmazást. De a legtöbben tényleg nem viszik túlzásba a magyarra való készülést.

A törivel hasonló a helyzet olyan szempontból, hogy nagy előny, ha eddig mindent nagyjából megtanultál. Én emelteztem belőle, úgyhogy többet készültem rá, de úgy emlékszem, a többiek megcsináltak néhány feladatsort, hogy ismerkedjenek a típusfeladatokkal, órán pedig a témazárókkal (érettségi felkészülés idején pedig a sima dolgozatokkal) az esszéírást is gyakorolták. A tanárunk szépen kijavította őket, úgyhogy mindenki kapott rájuk visszajelzést. De ha nektek nem csinál ilyet a tanárotok, akkor is lehet már a neten a töri esszékhez is jó szempontokat találni (plusz maga a hivatalos javítókulcs is leírja, hogy mire hány pontot adnak). Olvasgatni mindenesetre nem árt a könyet, főleg az évszámok, nevek, fogalmak miatt, de szerintem nem kell bemagolni az anyagot, mert elég sok minden megoldható józan ésszel.

2022. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor az lesz a legjobb ha majd most nyáron megírok pár érettségit, hogy megtudjam, hogy hogyan alakul a "józan ész" és a lexikális tudás aránya
2022. ápr. 11. 08:56
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
Azért nem érdemes annyira elhanyagolnod a többi tárgyat sem. Nem biztos, hogy annyira jók lesznek a felvételi tárgyaid, így a duplázás tervezése nagy kockázatot jelent.
2022. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet, de ha tényleg olyan szintre tudom emelni a tudásomat ebből a kettőből, hogy tanítani tudnám, nem hiszem hogy lenne probléma. Jól tudom, hogy én az a tipus vagyok, aki nem tud egyszerre sok mindenre összpontosítani, így nem gondolom problémának, azt hogy 6 órányi érettségiíráson fog múlni az összes pontom
2022. ápr. 12. 06:13
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Magyarból sememnnyit nem kell tanulnod. Legalábbis az irasbelire.

En azzal foglalkozom, ami erdekel. A duplazasnak koszonhetoen ezt meg is tehetem, hisz nekem csak a kemia-matek erettsegim számított. A magyaromat oktoberben megcsinaltam, semmit nem készültem ra, hisz az elso 50 pontos resze csak szovegertes. Ebbol en 48 pontot ertem el. A verselemzesnel orbitalis baromságokat irtam, de vegig sem ultem az erettsegit mert felkurt az egesz :D. Ennek ellenere 20 pontot kaptam az 50-bol, BAR ez a tanar joindulata volt. Tehat ha az a lenyeg, hogy legyen meg a kettes, es slussz, akkor irasbelire semmit nem kell keszulnod. En a szobelit is ellogtam, de ott is 50%-os eredmenyt ertem el, ugyanis kimagyaraztam mindent amit ki tudtam, meg hat a tanar is joindulatu volt. :D azert a szobeli temarokorokbol javaslom, hogy valamennyit keszulj, en altalaban ki szoktam szamolni, hogy kettesre mennyit kell tanulnom. Igy éltem tul a torit a magyart, meg az egyeb szamomra utalatos toltelektargyakat kozepiskolaban. Es muveltelen vagyok igen, de nem zavar. Társadalmi megfelelesi kényszerbol nem fogok szamomta unalmas konyveket forgatni a kezembe. Szoval a magyar nem igényel komoly lexikális tudast, marmint ha csak az szamit, hogy biztosan atmenj, de mindegy, hogy milyen erdemjeggyel.

2022. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Tori szintugy. Elso resz IQ-bol megvan, a szobelire egy keveset kell tanulni, es tuti az a kettes :D
2022. ápr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Latom nagyon le lettel pontozva xdd, pedig kb ugyan ez a tervem nekem is, sohasem volt erom olyat tanulni, ami nem erdekelt. 11. Ben is csak infot es matekot tanultam, ennek ellenere a tobbi tantargybol is booven megvan a negyes. (Matek ol, a kedvenc tantargyambol persze 3as vagyok, mert matek fakton mar egyetemi tananyagot veszunk, es a tanar minden oran "röpi-zh-t" irat velunk.

Az a bajom, hogy nagyon nehez felfognia szuleimnek, hogy lehet ezt igy is csinalni, mert nekik nem ilyen rendszer volt. Engem sem az alapmuveltseg erdekel hanem a programozas.

2022. ápr. 14. 10:02
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Teljesen egyetertek veled:D

Nem igazan izgat, hogy lepontoztak. Tiszteletben tartom a velem egyet nem erto emberek halmazat.

Viszont a tori irasbeli tenyleg megvan IQ-bol, erettsegi elott toltottem ki 5 darab elso reszt majd a szobelire tanultam annyit, hogy biztosan ne bukjak meg. Magyar irasbelire pedig semennyit nem készültem. Ha tudsz szöveget ertelmezni, akkor abbol a 2-es minimum, de inkabb a harmas osszejon.

A szuleimmel nekem is volt vitam, de ez hamar lezarodott. Kijelentettem, hogy felolem az urbe is kilohetnek urszemetnek, erre a ket tárgyra nem tanulok, leszarom hanyast kapok. Ha engem a kemia, es a matek erdekel, es mar 11.-ben is tudtam, hogy kvantumkemiat szeretnek tanulni, akkor egeszen biztosan nem fogom az oszirozsas meg a tokom tudja milyen forradalmat tanulmanyozni. MERT NEM ERDEKEL:D

Sosem voltan streber, sem polihisztor. Szoval akkor te is ezen az uton vagy. Hajra!:)

2022. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!