Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségire való felkészülés...

Érettségire való felkészülés hogy megy?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jövőre érettségizek és lenne pár kérdésem.


Ugye magyarból, angolból, matekból, töriből és szakmai tantárgyból (itt számolás, műszaki rajz meg elmélet van) érettségizek.


A kérdésem az lenne, hogy mikor érdemes elkezdeni készülni? A tételeket mindig megadják a tanárok, ha igen emeltnél is? Ötös tanuló vagyok, de nagyon parázok már most.



2021. aug. 3. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbelire úgy tudsz legkönnyebben készülni, hogy a régebbi évek érettségijeit megírod, amik 2004-től megtalálhatóak az Oktatási Hivatal honlapján, ezek ingyen letölthetőek, valamint a hozzájuk tartozó megoldókulcsok is.


A tételeket a saját tanáraid állítják össze középszinten, emelt szinten központilag határozzák meg minden tantárgyból, ezek is megtalálhatóak az Oktatási Hivatal honlapján, úgy december környékén.


A középszintű érettségit a saját iskoládban írod, az emelt szintű szintén központilag van felügyelve. Erről postán kapsz értesítést, vagyis hogy mikor hova kell menned.

2021. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szerintem érdemes már szeptemberben elkezdened a felkészülést. akkor még úgyis csak infót gyűjtesz hogy mit honnan érdemes átnézni, hol vannak a jegyzeteid,el kell e kérned régi jegyzetet osztálytársaktól mert nem találod a sajátodat, etc. és mire meglesznek a tételcímek addigra legalább már meglesz minden amiből ki tudod dolgozni őket.


matekból és angolból érdemes témakörönként gyakorolni inkább mint egyben sok egész érettségit megoldani szerintem. a studium generale honlapján a matek feladatok szét vannak szedve témakörönként, onnan jól be tudod gyakorolni a típusfeladatokat és mire egy-egy téma végére érssz már nem is kell gondolkodnod szinte a feladaton mert egyből tudni fogod hogy azt hogyan kell megoldani.

Angolban a nyelvtant érdemes ugyanígy átnézni. Ha csak a gyengébbeket szeretnéd mélyebben és nem vagy benne biztos hogy melyik nyelvtani rész megy rosszabbul akkor persze tölts ki néhány régi érettségit de arra mindenképpen figyelj az ellenőrzésnél hogy próbáld meg meghatározni a hibáid témakörét/nyelvtani anyagát hogy külön át tudd nézni és begyakorolni

2021. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha 5-ös tanuló vagy nincs félni valód. Én nagyon lazán vettem a középiskolát, nem voltam túl jó tanuló, érettségi előtt kb. 2 hónappal kezdtem el valamennyit készülni és 3-as,4-es lett, szóval neked biztos jól fog sikerülni minimális tanulással Magyarra a legjobb ha át nézed hogy kell gyakorlati szövet és novellaelemzést írni, ezeken sokat lehet bukni,de ha minél többet megcsinálsz menni fog.

Mateknál én a studium general oldalról tanultam főként ott témakörökre van szedve a matek írásbeli.

Törire én úgy készültem hogy az előző évi feladatlapokat megcsinaltam és kiirtam belőle a témaköröket, vannak olyan témakörök amik szinte minden évben vagy nagyon gyakran előfordulnak, ezeket érdemes át nézni. Nagyon sok videó van YouTube-on illetve zanza tv ahol össze van szedve a lényeg. Az esszét mindenképp írd meg majd nagyon jól, azzal tudsz pontot szerezni. Nekem fogalmam sem volt az esszékről, még is lett 25 pontom belőle, szóval bármit is kapsz írj hozzá hülyeségeket. Nyisd ki az atlaszt, lődd be előbb az évszámot mettől meddig tartott és hol.

Angolnál igazából a nyelvtant érdemes át nézni, sok levelet írni, illetve a könyv alapú szótárakat használd ne érettségin kelljen ismerkedned vele. Szerintem nem kell tőle félni, mert a nyelvi érettségikbe rettentő sok a tippelős feladat.

A szóbeli tételeket a tanárok fogják megcsinálni, minden évben van egy témakör rendszer ami alapján fel kell építeni, és minden évben pár tételt változtatni kell benne. Ezt valószínűleg meg fogjátok kapni. Szóbelin kapsz majd segítséget például töri atlasz, képek, ábrák, csak az a lényeg mondj valamit, a tanár úgyis segíteni fog.

Ne izgulj, hidd el nem éri meg. Én annyira izgultam érettségi napján hogy ment a hasam és hánytam, utólag bele gondolva már semmiség volt az érettségi.

2021. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!