Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel jobb egy Apáczai, mint...

Mivel jobb egy Apáczai, mint egy vidéki gimi?

Figyelt kérdés
Milyen előnyökkel indul egy Apáczais diák és milyen hátrányokkal egy vidéki az egyetemre/felvételire?
2022. ápr. 12. 18:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Semmilyen előnnyel és semmilyen hátránnyal nem jár ha a Apáczaiba jársz. Ugyanazt az érettségit írod meg, ugyanazon felvételi eljárásban veszel részt (ha egy szakra jelentkeztek).

Az oktatás minősége az amiben lehet eltérés. Az Apáczaiból már bejutott az MIT-re idén egy gyerek míg egy vidéki suliból még nem.

2022. ápr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyilván az oktatás minőségbeli különbségekre gondoltam… ugyanis nem mindegy, hogy hogyan sikerül az a felvételi.
2022. ápr. 12. 18:35
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát konkrétan mitől jobb az Apáczai és miben rosszabb egy vidéki?
2022. ápr. 12. 18:36
 4/15 anonim válasza:
Oktatás színvonala
2022. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A tehetség gondozás kiemelt feladat. Versenyekre készítik fel őket, akár nemzetközire is, tehát a tananyagnál sokkal többet tanulnak meg a motivált, válogatott gyerekek a kiváló tanároktól. Ezt akármelyik vidéki iskola nehezen csinálja meg, bár a veszprémi Lovassy is olyan kaliber,mint az Apáczai. Az ilyen iskolákba nem véletlenül nehéz bekerülni.

Aki nem akar tanulni csak annyit, mint a konkrét tananyag. annak bármelyik nem elit középiskola is megteszi.

2022. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A TOP 5 gimiben van, én a Fazekasba jártam.

Arról tudok beszámolni, hogy a szóbeli érettségim nehezebb volt a jogi felvételinél.

Megtanítják, hogy hogyan pontoznak, hogyan kell maxpontos felvételit csinálni.

De persze felvételi előkészítőre külsős is járhat, csak tandíjas.

Más előnye nincsen, ha csak egy tudományterülettel akarsz foglalkozni.

De sokan végeznek pl. természettudományt+bölcsészetet+mérnökit, stb., tehát akár 3-4 szakterületet is.

Akkor nagyon jó hasznát veszik az egyetemen a plusz tudásuknak.

Természettudósok és mérnökök arról számolnak be, hogy az egyetem első 2 évében nem hallottak semmi újat.

2022. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én apáczais vagyok, és úgy érzem sokat segített az iskola azzal, hogy az itt töltött hat évem alatt folyamatosan magas szinten tanítottak. Nem csak most raktak elénk érettségi példákat meg kezdtek el teperni utolsó évben, hanem erre készítettek minket évek óta, így kicsit nyugodtabban mehetek oda májusban, tudván hogy van egy biztos alapom és nem pár hónap alatt magoltam be mindent. Aztán meglátjuk mi lesz :D

Plusz szerintem nagyon sok extra program van, szakkörök, kísérletek, nekem biosz faktosként boncolások, tanulmányi kirándulások, terepgyakorlatok stb.

2022. ápr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy mivel mindent magasabb szinten tanítanak, a nyelvet is. Simán esélyed van 2-3 középfokú nyelvvizsgát szerezni 4 év alatt úgy, hogy a nulláról indulsz mindegyikből.
2022. ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hogy néz ki egy átlagos biosz óra? És milyen egyetemre készülsz?
2022. ápr. 12. 23:00
 10/15 anonim ***** válasza:
8as, a nyelvoktatásunk semmivel sem jobb sajnos mint egy átlagos vidéki sulinak. Mármint az angol nagyon jó két év alatt a nulláról felhoztak egy középfokú nyelvvizsgára, de a második nyelv oktatása a béka feneke alatt van. Négy év francia / német alatt semmit nem tanultunk...
2022. ápr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!