Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki elit gimiben tanul, annak...

Aki elit gimiben tanul, annak nem is szükséges érettségi felkészítőre/magántanárhoz járnia?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 13. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a diák képességeitöl függ, nem attól, hogy melyik intézményben koptatja a padot.
2022. ápr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tanártól függ, meg a diáktól is mennyire akar tanulni.

Egy nagyon jó tanár mellett, ha a diák is motivált nem kell.

De sajnos akadnak gyenge tanárok még az elit gimikben és ha ilyet fogsz ki, akkor kellhet külön tanár.

Emelt érettségire pedig meg több az esély, hogy kell plusz óra.

2022. ápr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én korrepetáltam elit gimibe járó diákot és nagyon lusta volt. Pár hónap után el is küldtem, mert nem tudtunk vele haladni. Magától nem csinált semmit.
2022. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

A magántanárhoz járás nem attól függ, hogy a diák milyen iskolába jár. Ez nagyban függ a gyerek tanuláshoz való hozzáállásától, a szorgalmától, a képességétől és persze a a gimis oktatása színvonalától.


Van arra is példa aki gyenge gimnáziumba jár és önálló tanulással megcsinálta a 80+ %-os emelt érettségiket. Van arra is példa, hogy az elitgimis diák magántanárral is csak gyenge eredményt ért el. Az viszont tény, hogy az elit gimis diákok átlagban jobb eredményeket érnek el az érettségin, mint a gyenge gimibe járó diákok. Butaság azt hinni, hogy az elitgimibe járás önmagában elegendő az egyetemre való felvételhez.

2022. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Kis városi gimibe jártam, nem voltam magántanarnal sosem. Majdnem az összes érettségi jegyem 5ös lett.
2022. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Az internet világában szinte minden kérdésedre gyorsan és ingyen választ tudsz kapni, ezért néhány specko esetet leszámítva (pl sikhulye vagy matekból, vagy valamilyen nyelvi szobelire készülsz, és gyakorolni akarod a beszédet) teljesen felesleges magántanárt fizetni.
2022. ápr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!