Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szükséges kémia/biológia...

Szükséges kémia/biológia magántanár emelt szintű érettségire való készüléshez?

Figyelt kérdés

Jövőre 11.-es leszek, és erősen fontolgatom, hogy magántanárhoz forduljak ezekből a tárgyakból.

Először is:orvos szeretnék lenni.

Tudom, hogy a biológia "elméleti" tantárgy és a kémiához képest egyszerűbb, de talán jobban járnék ha részletesebben átvenném valakivel az anyagot, pluszban. Lenne értelme? Esetleg magamra kéne hagyatkoznom?

Kémiából más a helyzet, eddig 4-5 ember járt fakultációra a sulinkban, de az új törvény miatt(miszerint egy kötelező emelt szintű érettségi kell) jelentősen többen lesznek (eddig kb 20 ember van számontartva). Így a figyelem megoszlana, kevesebbet gyakorolnánk, stb.



2019. máj. 24. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Erősen ajánlott és elsősorban olyan tanár kell, aki kifejezetten orvosira készíti fel a diákot---ezt tapasztalatból mondom. Így 1 év alatt fel lehet készülni.
2019. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a hülyeség, hogy kifejezetten orvosira készíti fel? Ők is ugyanazt a kémiát és bioszt írják meg, mint akik biomérnöknek állatorvosnak jelentkeznek stb.

Az idei bioszban ráadásul összvissz két embertanos rész volt, az egyik a szem, a másik meg agyalapi miriggyel kapcsolatos, de ráadásul az a választható feladatok egyike volt, ami közül az egyik fixen embertanos, szóval még jó, hogy abba nem kevertek mást...

Ennyi erővel az idei bioszérettségivel jobban járt az, akinek "ökológiára felkészítő" magántanára volt lOl...


Kérdező, én gimi után készültem fel egyedül. Magántanár bioszból abszolút felesleges, nem fogja helyetted megtanítani. Kémiából esetleg, de oda is inkább a jó könyv kell. Én sajnos mozaikot használtam, de bánom, mert az nem érthetően magyaráz. Villányi II-III kellett volna és ahhoz pluszban a mozaik vagy ilyesmi.

Te gimiben vagy, ergó ingyen van a tanár helyben. Ehhez minek még pluszban tanár? Ha sokan vagytok fakton, az sem mentség. A számolást ne várd, hogy a tanár majd a a szádba rágja, illetve megteheti, de annak semmi értelme, mert neked kell megérteni. Lehet, hogy tök máshogy magyarázna, mint ahogy a te agyad működik és a te logikád szerint máshogy könnyebb lenne.

2019. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Második! Te már jársz az orvosira, mert ha nem, akkor ne okoskodj.
2019. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem járok. Nem okoskodom, vélemény. De nem válaszoltál a kérdésemre...
2019. máj. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A második kommentre reagálva:


Mint ahogy a kérdésem alatt is leírtam, az elkövetkező években többen fognak menni kémia fakultációra,emiatt a tanárnak több diákra kell figyelnie. Több diákkal kell megértetnie ugyanazt,és ha valakinek nehezebben megy (nem vagyok elfogult, ilyen én is lehetek) az a többiek rovására mehet.

És ha az ember tényleg be akar kerülni egy egyetemre akkor mindent megtesz azért, hogy sikerüljön. Mivel a kémia nem a legkönnyebb tárgy, a tanári felügyelet szükségesek. Nem arról van szó, hogy nem tudom felfogni a tanár gondolatmenetetét:)

2019. máj. 24. 23:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem szükséges, de segíthet. A biosz anyagot is egészen más szemszögből tudja megvilágítani egy jó tanár, a kémia számolásokban is nagy segítség. Jó tanár kell, mert különben semmi értelme. Ha a suliban jó tanárod van, akkor lehet, hogy felesleges. De ha megengedheted magadnak és növelné az önbizalmadat, vagy megkönnyítené a felkészülést, akkor megéri. Illetve nézd meg azt, hogy hogy fér bele időben, hogy ne legyél túlterhelve. Tudom, hogy ez most rosszul hangzik, de használd ki a gimi utolsó évét, mert az egyetem alatt kevesebb szabadidőd lesz. (ettől persze azért készülj rendesen, nem buzdítalak rosszra, na)

Summa summarum, neked kell eldöntened. Lehet nagy segítség, lehet idő és pénzkidobás is. Az én osztályomban voltak olyanok akik egyik tárgyból jártak, voltak akik mindkettőből, voltak akik egyikből se. A vége úgyis az, hogy te magad beleteszed-e az energiát amit bele kell tenni.

2019. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát hogyha már eldöntötted, akkor minek írsz ki kérdést róla.

Értelmetlenségnek tartom, de persze ha a szüleidnek van elherdálni való pénzük (heti minimum 6 ezer forint 8-9 hónapon keresztül), akkor hajrá. Nekem nem volt, mivel az érettségiért is fizetnem kellett.

2019. máj. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Neked kell eldönteni, hogy szükséged van magántanárra vagy sem.

Ismerek olyanokat, akiknek nem kellett.

Nekem nem voltak jó tanáraim gimiben, nem írtam jó emelteket. Elsőre nem vettek fel. Következő évben 4 hónapig magántanárhoz jártam bioszból és kémiából is. Kőkemény volt, de jól megtanította mindkettőt. Nem elég magolni, érteni kell mindkét tárgyat. Amúgy orvos volt, de ez nem lényeges.

Sok sikert!

2019. máj. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem gimiben a faktot, már az is nagyon nehéz volt az elején, mert így nagyon sok órám lett. Kémiából és bioszból is kb. 20-30 fővel kezdtünk, (ebből egy idő után kevesebb lett, ahogy elkezdtek az emberek rájönni, hogy ide kevés a 2-es 3-más jegy) de a tanárnak mégis volt kapacitása mindenkivel egyesével foglalkozni ha arra volt szükség. Úgyhogy erre felesleges ráparázni előre, kezdd el és meglátod. Én is jártam 1-2 hónapig magánhoz bioszból és kémiából is, de csak azért, mert voltak olyan részek, amiket a biosz tanár nem adott le nekünk időszűkében és ő maga kérte, hogy ha nem tudjuk egyedül megtanulni, kérjünk segítséget, kémiából meg volt néhány kérdéses számolás, amihez nekem kellett egy kis gatyábarázás. Kezdd el, aztán meglátod, de előre felesleges túlpörögni. Egy srác évekig járt a legjobb (legalabbis mindenki nala akart felkészülni) különtanárhoz a városban, borsos árat kért az óráiért, de ő bőven megengedhette magának. Iszonyú mennyiségű és minőségű anyagot adott le neki, a srác jól el is bízta magát, fellengzős lett, aztán mit ad Isten, harmadjára vették fel orvosira, orvosin meg már vagy kétszer háromszor csúszott. Egyszerre érettségiztünk, én a negyedévet taposom, ő meg már nem tudom hanyadjara lesz megint másodéves. Nem mindenható a különtanár sem, leadja az anyagot, de érettségin neked kell teljesíteni.
2019. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


A szorgalommal egyébként nincs gond, ha kell én egész nap az íróasztalnál ülök és tanulok. Remélem nálunk is kellőképpen fognak foglalkozni mindenkivel a faktokon:)

2019. máj. 25. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!