Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Martos Flóra Kollégiumba...

A Martos Flóra Kollégiumba milyen felvételi ponttal lehet bekerülni elsőfélévesként? Illetve a későbbi félévekben mennyire nehéz bent maradni?

Figyelt kérdés
424 pontom lett, ennyivel már van esélyem bekerülni?

2022. ápr. 13. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Kollégium esetében a távolságot nézik a lakhely és a suli között, nem a felvételi pontszámot.
2022. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg is kollégiumban lakok csak egy másik egyetemen. Itt a távolság is pontszámként adódott hozzá az összpontszámhoz, de nem csak azt nézték.
2022. ápr. 13. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lebeszelni akarlak de te meg időben vagy. A felvi.hu adott szak szakleirasaban a végzés utáni kilátások fülben találsz statisztika szerinti fizetest. 10 éve gyűjtik a végzettek fizetési statisztikáit szóval elég realisak a számok. Erdemes lenne megnezned a környezetmernökét és más mérnök szakokeval összehasonlìtani. Nem egy agyon fizetett szakma, és ezt csak jó szándékkal ìrom neked, nem lebeszelni akarlak, de jobb ha az elején szembesülsz vele amikor netán lehet meg variálni, nem 4 évvel később amikor el kezdesz vele dolgozni.
2022. ápr. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Valóban, tisztában vagyok vele, hogy nem egy agyon fizetett szakma. Jelenleg mérnökinformatikát hallgatok és elég jól is megy. Azonban már most érzem, hogy annak ellenére, hogy sok pénzt hazatudnék vinni és biztosan megfelelő egzisztenciát tudnék teremteni kiégnék idő elött.


Rájöttem, hogy nem egy ennyire szürke és "unalmas" (számomra) iparágban szeretnék dolgozni. Szeretnék értéket teremteni és valamit vissza adni a bolygónak. Az eddigi tapasztalataim során az egyetemen a természettudományos (matek,fizika) tárgyakon kívül nem volt olyan szakmai tárgyunk amit ne lennék képes magamtól elsajátítani. A mai világban pedig úgy gondolom, hogy a kapcsolatokkal és tapasztalattal lehet boldogulni. A VBK-ról pedig azt hallottam, hogy tekintve, hogy a BME legkisebb kara (a Környezetmérnök szakra 50-60 ember szoktak felvenni) a közösség is nagyon jó. Azt érzem, hogy nem ezt szeretném tanulni, érdekel a geológia, meterológia, kémia, a körülöttünk történő folyamatok.


U.i: Ez egy nagyon pesszimista meglátásom és ez még nem mostanában fog bekövetkezni, de tegyük fel, hogy már annyira beszennyezzük az életterünket, mind az atmoszférát és a tengereket, hogy jelentősen romlani fog az életszínvonalunk. Katasztrófák lesznek és egyszer csak befog dőlni ez a tarthatatlan rendszer. Azt gondolom, hogy akkor majd többet fog érni az a tudásom mint, hogy egy roppant hatékony programot voltam képes írni. Persze nem áll tőlem távol az a gondolat sem, hogy valamilyen módon az informatikát és a környezetvédelmet vegyítem a későbbiekben.

2022. ápr. 14. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:
A kerdesben nem tudok segiteni, viszont azt rosszul hallottad h a VBK a BME legkisebb kara. A legkisebb a TTK ahol matekon kb 20 fizikan kb 40 hallgato van egy evfolyamon, a masodik legkisebb pedig a EMK. Max ezutan jon a VBK.
2022. ápr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem veszi el a kedved tőle, hogy nem jutsz vele egyről a kettőre (Budapesten egy panel is 30-35 Misi 130 ezres albi árak mellett nehéz osszeszedni ), vagy legalábbis nem úgy ahogy gondoltad elsőre akkor csináld. Nekem van pár ismerősöm aki dettó így volt, hogy őt a pénz nem erdekli, aztán pár év után feladtak mert nullára ha kijöttek a honap végén.
2022. ápr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már a kérdezőnek nem aktuális, de hátha még valaki valamikor idetéved. A BME-s kolikban általában sok hely tanulmányi alapú, az az nem nézik, hogy hol laksz, akkor sem, ha csak pár utcára az egyetemtől. Szerintem nálunk kb 410 ponttól lehetett bekerülni annó, de van pótjelentkezés is, ami azt jelenti, hogy a beköltözés után pár héttel, ha maradtak még helyek a koliban, akkor leviszik a ponthatárokat, így olyan ismerősöm is simán kapott helyet, akinek csak 380 körül volt a pontja. Az idősebbek (akik már több féléve odajárnak) pedig szerintem olyan 4-es átlagtól kapnak koli helyet, vagy lehet, hogy picit alacsonyabb. De ezen kívül van nyilván szociális hely is, bár az szerintem kevesebb. Összességében szerintem nem nehéz bekerülni a Martosba. (Másodéves vagyok a VBK-n).
2023. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kollégiumi szabályzatban benne vannak a pontozási szempontok.


Az elsőéveseknek a férőhelyek 15%-át osztják ki. ( [link] Ezt a mindenkori HK dönti el. Ez egy elég ködös megfogalmazás, de lényegében a koliban a kiosztható férőhelyek:


6 emelet * 2 ember/szoba * 33 szoba + 8 földszinti szoba


A szint végeken lévő nagyobb szobákban mentorok szoktak lakni általában. Ilyenből több is van a koliban, illetve külföldi hallgatók a 7. szintre is költözhetnek, de számoljunk egyelőre csak a fenti szobákkal. (nem tudom, hogy a szabályzat mely férőhelyek figyelembevételével számol.)


Ez a 15%-ot figyelembevéve durván 60 férőhelyet jelent, ami valjuk be, 2-300 fős évfolyamt nézve nem olyan nagyon sok. Ennek megfelelően a pontszámok több faktortól is függnek, pár éve 380-ig lement, de tavaly első körben pl. 450 volt.


Aki nem került be első körben, de várólistán az első pár helyen szerepel, ő vélhetően be fog kerülni, mivel páran úgyis visszamondják a férőhelyüket.


Idén vélhetően a magas albérletárak miatt marad a magas ponthatár. Pályázni ettől függetlenül érdemes mindenképp, mivel sosem lehet tudni...

2023. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!