Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 25 évesen elkezdeni nappalin...

25 évesen elkezdeni nappalin egy szakot?

Figyelt kérdés

Mennyire általános 25 évesen nappalin kezdeni az egyetemet?

25 éves vagyok. 21 évesen megkésve érettségiztem, majd elvégeztem egy okj-t, aztán külföldön is jártam és most jutottam el oda, hogy jelentkeztek felsőoktatásba és újraérettségizzek. Ha sikerül bekerülnöm, akkor 25(majdnem 26 évesen kezdem) és 28 leszek mire végzek...

Ha a mestert is megcsinálom, akkor 30 leszek...

Ez kirívó, vagy ott tényleg van mindenféle korosztály?


2022. ápr. 20. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenféle korosztály van. Még 50 évesek is járnak egyetemre.

Senkit nem érdekel, mennyi idős vagy.

2022. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

25 még nem kiugró nappalin sem.


Azt neked kell tudnod, hogy belefér-e pl az idődbe, szüleid ki tudnak segíteni/el tudnak tartani /van elég tartalékod



Pl nálam úgy volt, hogy féltem, hogy túl későn lesz szakmai tapasztalatom és a szüleimet sem akartam tovább terhelni anyagilag azzal, hogy alig keresek (előtte is egyetemre jártam), ezért inkább nem nappalira mentem. Végül a munkám engedte, hogy otthonról dolgozzak, ezért mehettem nappalis szakirányra, de az csak néhány óra volt a héten, így jutott is, maradt is.


Utólag sem mennék nappalira, az én szakmámban nagy kiesés lett volna 30 évesen 0 releváns tapasztalattal ott állni és onnan kezdeni felhúzni magam anyagilag.


De nem szeretnélek lebeszélni, csak más nézőpontból megvilágítani a helyzetet, mert szerintem nem az számít, hogy egyetemen öreg vagy vagy sem, hanem hogy mi előnyös a karriered szempontjából és mennyire rugalmas a szakma a pályaváltókkal, mennyi idő, mire felzárkózol és elkezdesz jól keresni stb. Van, mikor a nappali jó döntés (főleg ha csak úgy indul), van, amikor nem.

2022. ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy 2# mondja, itt igazából az a lényeg, hogy eltartanak-e/diákmunka/részidős munkával fenntudod-e tartani magad ameddig tart a szak.


Ha nem, akkor levelező/esetleg esti de az ritka

2022. ápr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az még nem olyan vészes kor.
2022. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!