Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondanátok olyan szakokat,...

Mondanátok olyan szakokat, amire mennétek vagy ajánlanátok (2-4 db), és olyanokat, amiket kerülnétek (x db)?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 02:40
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Mennek: fizika, matek

Kerulnek: mernok, orvosi, gazdassgi, bolcsesz

2022. ápr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Mennék: kémia, ipari formatervező

Kerülnék: kommunikáció és média, marketing, angliszitka, szociológia, informatikus könyvtáros

2022. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Ez szubjektív, kinek mi jön be. Én pl. biztosan nem mennék orvosira, mert irtózom a vértől, annak ellenére szép hivatás és jól is fizet.

Nem mennék informatikára, mert sík hülye vagyok hozzá, és nem is érdekel, de van aki szereti és szépen meg is él belőle.

Nem mennék még olyan szakokra, amelyekre nincs kereslet, hiába is érdekel, pl. irodalom, filozófia.

Mennék gyógytornász, pszichológus, logopédus.

2022. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miben vagy jó , mit tudsz teljesíteni és mire van kereslet.


Én pl szívesen tanultam volna szociológiát, de nagyon nehéz vele elhelyezkedni és nem túl jók a bérek sem, ezért a 2. legjobb opciót választottam amire van kereslet, azaz programozó.


KoMédia és bölcsész társait én kerülném nagy ívben, hacsak nem nagyon nagyon oda vagy értük, mert sok embernek van ilyen diplomája és nehéz vele előre lépni, az esetek többségében nem fogsz tudni a területen elhelyezkedni.

2022. ápr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bsc


Mennék: matek alapszak vagy zeneakadémián zeneszerző vagy előadóművész

Nem mennék: minden más


Msc


Mennék: alkalmazott matek, elméleti matek, valami infós szak, amiben nagyon erős a matek


Nem mennék: Az összes többi szak.


Ha jó lennék másból, szóba jönne néhány mérnöki szak, főleg a bionika.

Ha érdekelne, szóba jönne a GPME, vagy a pénzügyi matekhoz kapcsolódó MSc-k.

2022. ápr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Menj orvosira, ha okos vagy. A világon bárhol dolgozhatsz. Jó a fizetés. Kb 60 különböző szakterület van. Ha nem akarsz, sose kell vért látnod. Minden helyen top pozíció a tied. Sose leszel munkanélküli. Te szabhatod meg, hogy mennyit akarsz dolgozni, ha szakorvos leszel. Nagy a társadalmi presztizse is.
2022. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Matek szakon vagyok


Fizikára vagy villamosmérnökire kellett volna mennem, mert őrjítő, hogy alkalmazott matekon se tanulunk sok alkalmazást


Ha lenne hozzá tehetségem, zeneszerzőnek mennék, vagy legalább megcsinálnám 2. diplomának


Amikre soha, semmilyen pénzért nem mennék, azok a tömegszakok, amik alapból semmit sem érnek, pl turizmus, kommunikáció, gazdmen meg ilyenek. Plusz nekem a magyar szak is offos lenne.

2022. ápr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!