Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbukhat-e a beilleszkedési...

Megbukhat-e a beilleszkedési és tanulási zavaros gyerekem, ha az iskola nem tartotta be a szakértői véleményben leírt könnyítéseket?

Figyelt kérdés
Van egy gimnazista lányom, novemberben btmn minősítést kapott és előírták, hogy több időt kell kapnia a számonkéréseknél, használhat segédeszközöket és írásbeli számonkérés helyett szóban kell feleltetni. A számolási feladatokkal van fő problémája, matematikából jelenleg bukásra áll. Érvényesek-e a jegyei, hogy ezeket mind írásbeli munkáira kapta?

2022. ápr. 25. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj már be az iskolába, és beszélgess el a tanárokkal. Ne itt kérdezz a gyakorin, mert mi nem tudjuk megoldani a helyzetet.
2022. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bementem az iskolába is, beszéltem a tanárral. Azt mondta, hogy szerinte felesleges szóban feleltetni, mert úgy sem tudná a választ.. A nevelési tanácsadónál rendkívüli felülvizsgálatot kértem. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy volt-e már valaki ilyen helyzetben?
2022. ápr. 25. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnök, igazgató(helyettes) mit mond?
2022. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Számolási feladatok szóban? Nehéz lenne kivitelezni, vagy ezt hogyan? Táblánál?
2022. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ide érdemes üzenetet írni:


[link]


(Ez az Oktatás Jogok Biztosának Hivatala, és pont ilyen estekben érdemes felvenni a kapcsolatot, hiszen a szakértő vélemény figyelmen kívül hagyásával az iskola jogtalanul jár el)

2022. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Írtam nekik már egy hete, de választ nem kaptam. Az a speciális helyzet áll fenn, hogy az igazgató - aki nem tartja be a szabályokat - egyben a matek tanár is..
2022. ápr. 25. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Elvileg az a hivatalos, hogy beadod a szakvéleményt, amire az igazgató kiad egy határozatot, amelyet a tanároknak be kéne tartani. Nekünk annyit mondtak, hogy a szóbeli feleltetést ne is kérjem, arra nincs kapacitásuk. Mellesleg matekból nem biztos, hogy azzal jobban járna.

Hozzáteszem, hogy soha egyik tanár sem tartotta még be. Soha. Amikor bementem, az volt a válasz, hogy a gyerek a dolgozatírás alatt az ablakon nézeget kifelé, miért gondolom, hogy több idő járna neki, a dolgozatírás ideje alatt kell dolgozni, nem utána szünetben. Ezt is megkérdeztem a Szakértői Bizottságban, hogy miért nem azt írják ki, hogy kevesebb feladat, hiszen ha 20 percig tud figyelni, akkor már mindegy, hogy 45 vagy 60 perc egy dolgozat. Erre azt mondták, hogy nekik meghatározott dolgokat lehet kiírni, de ez voltaképp azt jelenti. A többi diáknak 10 feladat 45 perc alatt, akkor neki 8. Ezt a tanárnak érteni kéne. Hát nem értik. Olyannyira nem egyébként, hogy még a felvételin is 45 perc helyett 60 percet adnak, és nem kevesebb feladatot, de mindegy is.

Én eleinte bemászkáltam az iskolába, volt, hogy akkor kevesebb feladatot adott neki a tanár, de akkor annyival rosszabb is lett a jegye, szerinte így esélyegyenlőség a többiekkel szemben. Úgyhogy egy idő után feladtam, de azért a bukás veszélye nálunk nem fenyeget. Az 5 perces röpdolgozatok pl. egy sni-s gyereknél mennyire produktív? A többieknél sem egyébként, de az ilyen poroszos őskövületnek nem tudod megmagyarázni.

Ha bukás fenyeget, mennék a fenntartóhoz.

2022. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben nem valószínű, hogy ez a helyzet bármikor is változni fog. Így (szerintem) az egyetlen jó megoldást az iskolaváltás jelenti.

(Persze nem ismerek minden körülményt, de az alapján amit én látok a gyereknek ez lenne a legjobb.)

Több olyan BTMN-es és SNI-s emberről tudok, akinek a váltás sokat segített. Ennek a legfőbb oka, hogy szerencsére vannak olyan intézmények és emberek, akik képesek mindenkinek a szükséges segítséget adni és nem csak folyamatosan azt éreztetik a diákkal, hogy ő buta. (Az esetek többségében úgy van, hogy minél nagyobb nevű egy iskola, annál kevésbé hajlandóak foglalkozni azokkal, akik kicsit másabbak)

(Ha érdekel, tudok mondani pár konkrét történetet is)


Egyébként milyen típusú középiskolába jár?

2022. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha sor kerül a bukásra, akkor lehetőség van arra, hogy független bizottság előtt tegye le a javítóvizsgát. Ez azt jelenti, hogy annak eredményébe a tanárának nem lesz semmi beleszólása.

Erről itt lehet bővebben tájékozódni:

[link]

2022. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!