Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Élelmiszermérnökiről gépészmér...

Élelmiszermérnökiről gépészmérnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy éve végeztem a Szegedi egyetemen, mint élelmiszermérnök. Végül nem ezzel a szakmával helyezkedtek el, pedig kitünőre végeztem, hanem könyvelőirodában (nem vagyok könyvelő). A fizetésem eléggé jó, viszont kiborulok a határidőktől és ez a foglalkozás igazából csupa határidő. Jelenleg azzal a problémával küzdök, hogy nem tudom mivel szeretnék az életemben foglalkozni. Régebben pályaválasztásnál sajnos nem olvastam utána ennyire a dolgoknak. Régebben szerettem volna könyvelő lenni viszont így hogy benne vagyok-továbbá eléggé idegeskedotipus- nagyon nem vagyok biztos, hogy szeretném az egészségemet kitenni ennek. Itt körülbelül 7 hónapja dolgozom. Ennyi idő után már lehet bele kellett volna szokni, de én inkább úgy érzem halmozom magamra a dolgokat és itt nem nagyon előnyös ez. Természetesen nem jókedvvel megyek dolgozni, vannak olyan napok amikor 10 órát vagy többet bent vagyok... A hétvégén is voltam bent 5 órát. Most is valószínűleg még neki állok dolgozni. Szóval teljesen bizonytalan vagyok. Olvasok itt biomérnökiről, agrármérnöiről és ami a leghasznosabb lenne az a gépész. Nem tudom pl. Élelmiszermérnök bscvel mehetnék e gépész mesterre. Mennyire lenne ez gyakorlatias abból a szempontból, hogy lány vagyok és nem igazán foglalkoztam még ilyennel. Lehet egy alap levelező alkalmasabb lenne. Még 5 támogatott félévem van. Hogyan tudom kervenyezni, vagy mi alapján, hogy a tandíj ne annyi legyen mint amennyi lenne? Nincs kedvem 7 félévet tovább egyetemre járni :D de hát ha ebben van a jövő és ebben jól érezném magam megtennem. Teszem hozzá pár éven belül a párommal gyermeket szeretnénk így mellette végezném el ezt a szakot. A gépészmérnök felé hajlok de lehet egy biomérnök vagy egy szimpla minosegiranyitasi élelmiszermérnöki lenne célszerű?

Nektek mi a véleményetek? Kérlek adjátok tanácsokat. Előre is köszönöm nektek :)

Lehet kicsit zavaros, de ebből is látszódik mennyire zavaros vagyok én is. :D



#gépészmérnök #minőség #hasznosság #biomérnök #élelmiszermérnök #minosegiranyitasi #mérnök szakma #egyetem zavaros #segítség munka
2019. jan. 6. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg a döntésed előtt végiggondolni, hogy a könyvelésben szeretnél maradni vagy inkább műszaki területre mennél mégis. Gondold végig, hogy szívesen csinálnád-e még 20-30-40 évig azt mint most, csak nyugodtabb légkörben és napi 8 óra munkával. Ha így sem, akkor gondold végig ezt élelmiszermérnöki, gépész-, bio- munkakörökkel és tipikus feladatokkal. Határidők mindenhol vannak, persze vannak stresszesebb meg kevésbé stresszes munkahelyek, de mérnökként is lesznek határidős feladataid, és ha olyan a hely, akkor a túlmunka is elvárás (nem mindenhol, persze, de előfordulhat). De gondolom a könyvelőknél sem mindenhol ez a helyzet. Nem lehet, hogy csak a munkahelyed nem megfelelő a te elvárásaidnak?
2019. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Esélytelen a gépész Msc.

Viszont vegyészmérnök,biomérnök,gyógyszervegyészmérök vagy akár biotechnológia működhet.

2019. jan. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló szerinted ezek közül melyik érne meg a legjobban?
2019. jan. 13. 08:09
 4/4 anonim válasza:

Szia! Nem tudom, hogy aktuális-e még, de én azt javasolnám neked, hogy add be egy másik élelmiszeripari céghez a jelentkezésed, mert nem minden cégnél van ilyen erőltetett tempó. Könyvelőként is lesznek majd határidők, nem is kevés. Gépészmérnök MSc-hez pedig szinte semmi alapod nincsen, viszont ha mindenképpen műszaki irány érdekelne, akkor ott az általad említett élelmiszermérnöki gépészmérnök. Viszont hogy megéri-e neked az a plusz 2 év, azt neked kell eldönteni. Lányként viszont komplikált lehet, az elhelyezkedés, mert találkozhatsz olyanokkal, akik még mindig úgy gondolják, hogy a jó gépész csak férfi lehet.

Remélem egy kicsit segítettem :)


22/L

2019. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!