Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemet választanátok?

Melyik egyetemet választanátok?

Figyelt kérdés
Fizikus szeretnék lenni. Szegeden élek, így magától értendő hogy az SZTE-re kellene mennem. Nagyon tetszik az SZTE TTIK családias hangulata, az oktatók is szimpatikusak. Azonban az ELTE is felkeltette az érdeklődésem. Ti melyiket választanátok?

2022. ápr. 28. 00:02
A kérdező szavazást indított:
SZTE - TTIK Fizika BSc
ELTE - TTK Fizika BSc
38 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Én Pécsen élek, de szeretem Szegedet is. Amolyan testvérvárosként tekintek rá. Budapestet viszont nem szeretem. Egy évet éltem ott és szörnyű volt nekem. Így én mindenképp Szegedet választanám. Az egyetem szempontjából is nekem jobban hangzik a családias hangulat, mint a fővárosi őrület.
2022. ápr. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az ELTE előrébb van a nemzetközi egyetemi rangsorban mint az SZTE. Ebből következőleg, talán a képzés színvonala is magasabb. Ezen kívül végzés után többféle munkalehetőséged lesz Budapesten mint Szegeden.

Ha esetleg doktori fokozatot szeretnél szerezni, az ELTE-n többféle kutatási téma közül tudsz választani mint az SZTE-n:

[link]

2022. ápr. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Szegeden ott az ELI, aligha találna több munkát Pesten fizikusként.


SZTE TTIK-s voltam, bátram merem ajánlani

2022. ápr. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Szegeden a fizika bőven elég erős ahhoz, hogy ott az alapszakot elvégezd. Ha esetleg nem tetszik vagy gyengének érzed a képzést, akkor mesterszakra simán átmehetsz az ELTE-re. Márcsak azért is, mert egy szegedinek Pesten élni nem olcsó mulatság még akkor sem, ha kollégiumi helyet kap az illető. Számolj utána: kollégiumi díj, helyi közlekedési bérlet, vonazozások oda-vissza, étkezések. S akkor arról nem is beszéltünk, hogy a kollégium gyakran zajos, nem mindig van lehetőség elmélyült munkára.


Egyébként mindettől függetlenül jó tudnod, hogy a fizikus pálya elég rizikós választás, amennyiben itthon szeretnél megélni belőle. Hacsak nem maradsz benn az egyetemen (vagy más felsőoktatási intézményben) tanítani, Magyarországon nagyon nehéz szakmai állást találni. Nekem van egy fizikus ismerősöm, s azt mondta, hogy azok közül, akikkel együtt végzett, hosszabb távon is csak alig néhány embernek sikerült fizikusi állást találnia. A többség kénytelen volt átképezni magát (pl. mérnöknek), mert a fizikus mesterdiplomával itthon nem tudott elhelyezkedni. Persze ha külföldre készülsz, az más.

2022. ápr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

"nem mindig van lehetőség elmélyült munkára"

Ott konkrétan az alvásra sem nagyon van lehetőség. :)


Nálunk anno, keddenként buli volt az ablak alatt, csütörtökön meg máshol, de attól (az alapozástól) meg az éjszakai folyosó volt elég hangos, hajnalban pedig a hazaérkezőktől Külön bónusz volt, amikor a felettünk lévő szobában partizgattak, aminek részét képezte a székekkel való szobakörbeugrálás éjjel kettőkor, stb.


Szóval, graduális hallgatóként még elmegy (bár inkább csak annak, aki valami büfészakra jár és ráér délelőtt / napközben aludni (na, a fizikus képzés pont nem ilyen (mi akkoriban nagyjából 8 és 17 között bent voltunk, aztán még úgy éjfélig (a nem koleszosok odahaza) tanultunk, otthoni feladatot, jegyzőkönyvet, stb csináltunk)).


A lényeg, hogy a PhD alatt már muszáj volt valami csendesebb helyre költöznöm.

2022. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Szeged mellett:

- Jó egyetem, 801-1000 a világrangsorban, de innen is ugyanoda tudsz kijutni Erasmussal vagy mesterszakra később

- Úgy tudom, matekban/fizikában elég erős

- Amúgy is ott laksz, hatalmas megtakarítást jelent pénzügyileg és időben is, ha oda jársz


Budapest mellett:

- Kicsivel jobb helyezés a rangsorban (601-800), bár ez nem akkora ugrás, hogy bármit is jelentsen

- Szintén jó TTK, fancy új egyetemvárossal (igaz?)

- Több cég, több lehetőség (nem feltétlenül fizikusként)


Szerintem ebben az esetben én maradnék Szegeden, nem éri meg az utazgatás, lakhatás stb. a váltást, nem jutsz akkora előnyhöz. Inkább maradj Szegeden, OTDK-zz, menj Erasmusra stb.

2022. ápr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Én pestiként is Szegedet választottam pár éve (szintén TTK/TTIK). Sosem bántam meg.
2022. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

Az nem lehet véletlen, hogy az SZTE főépületén lóg, hogy " Magyarország legjobb egyeteme".

TTIK-s vagyok Szegeden, nem bántam meg.

2022. ápr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

Fizikából biztos BME-t választanám.


Az hogy nem ténylegesen fizikusnak helyezkednek el az emberek az nem azt jelenti, hogy haszontalan a kepzes. Fizika hatarteruleten mehetsz siman penzugyi szektorba vagy mernoki helyekre.

2022. ápr. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
#9: A mérnöki állások 95%-a kimondottan mérnök végzettségűeknek van meghirdetve. Egyszerűen így vannak a pályázatok megszövegezve. S a jobb állásokra általában bőven van annyi jelentkező, hogy aki nem felel meg a pályázati feltételeknek, azt első körben kiszórják, be se hívják interjúra. Nem is igazán tudják az iparban a mérnök főnökök, hogy mire jó egy fizikus, s nem is bíznak meg túlzottan bennük. Kutatás-fejlesztést, ahol fizikusok alkalmazása egyáltalán szóba kerülhet az iparban, pedig nagyon kevés cég végez. Az én fizikus ismerősömnek több évig tartott, míg talált az iparban termékfejlesztői jellegű állást, pedig még doktorija is volt! Ahogy mondtam, a csoporttársai többsége egyáltalán nem tudott egy puszta fizikus diplomával szakmán belül elhelyezkedni, s ebbe a mérnöki állások is beleértendők. S azért 5 évet keményen gyúrni a fizikát egy egyetemen, hogy aztán mondjuk szoftverüzemeltető rendszergazda legyen valaki egy cégnél nyugdíjig, hát mit mondjak, szerintem nem túl értelmes dolog.
2022. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!