Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az MSC szakokon jobban tanulna...

Az MSC szakokon jobban tanulnak a hallgatók, míg a BSC-n inkább a "papírra" mennek rá?

Figyelt kérdés

Én legalábbis ezt tapasztaltam.

A legtöbben (én is) BSC diploma képzésen a "túlélésre" játszottunk, illetve a csúszások minimalizálására, csak görbüljön, csak csússzak át volt a jellemző mentalitás.

Plusz azért az egyetemen van közösségi élet is.


A normálisabb pozíciókhoz a BSC diploma a belépő, anélkül szóba sem állnak az emberrel, ezért van az emberen elég nagy nyomás, amikor az alapdiplomát csinálja.


Nekem rossz átlagom volt, de maga a szakdolgozat és az államvizsga jól sikerült, ezért felvettek levelező MSC-re.

Sokkal motiváltabbnak, kiegyensúlyozottabbak érzem magam, szívesebben tanulok, nincs az a nyomás, mint a BSC képzésnél.


2022. ápr. 28. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Bsc-n az első félévekben rossz az arány. Próbálnak közösségi életet is élni, de közben meg nem tudják hogy kell tanulni egy egyetemi vizsgaidőszakban. Sokaknak stresszes, mert új, meg jajj egyetemre járok, meg jajj mit szólnak ha megbukok.

Msc-n már mindenki rutinos. Tudjuk hogy kell tanulni, mit kell előre venni, mire fókuszáljunk, melyik előadásra felesleges bejárni vagy hogy épp milyen egy diploma dolgozatot megírni.


Egyszóval nem, nem a papírra mennek rá a BSc-ek. Ez pont hogy MSc-n igaz. A legtöbben ilyenkor már dolgoznak, esetleg családjuk van. Sokan csak a magasabb fizetésért csinálják, vagy a gyakorlati tapasztalatért, hogy egyből átváltsanak határozatlan munkaidőre egyetem után.

Nálunk az MSc-sek nagyrésze csak annyira járt be órára, hogy meglegyen az aláírás meg a kettes, utána mentek dolgozni.

2022. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy így lenne.

A túlélés az inkább, mert BSc-n, főleg az elején van jellemzően a szórótárgyak többsége, ami szorosabb értelemben nem is szakmai volt, hanem általános alapozó, elég elméleties és elvont.

Nekem MSc-n sokkal jobb átlagom volt, pedig nem fektettem bele több energiát, sőt. Egész egyszerűen rutinosabb voltam, meg több gyakorlatias, szakmai tárgy volt, amit tudtam mihez kötni, meg esetleg még érdekelt is. Be ettől függetlenül nem annyira jártam, csak pár tényleg jó oktató órájára, többire nagyon magasról tettem. Egyrészt lustaságból, másrészt mert dolgoztam meleltte részidőben.

2022. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!