Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan írjak töri esszét...

Hogyan írjak töri esszét kevés tudással?

Figyelt kérdés
Tippek, trükkök vagy hogy hogyan kéne nekilátni egyáltalán ha nincs benne tapasztalatom?

2022. máj. 3. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Tanuljál
2022. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
* ha holnap érettségizek
2022. máj. 3. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy olvasd a töriatlaszt, mintha a szerelmed lenne, olvasd át többször is a forrást, és jegyzetelj ki címszavakat, sokat! Abból tudsz majd formálni gondolatokat.

És jegyzed meg a töriesszé szempontjait!


Én a hétfői novellaelemzésen másfél óra alatt végig címszavas jegyzeteket készítettem, gondolkodtam, hogyan írjam, idézeteket szedegettem ki, meg leírtam pár fontosabb mondatot, amit mindenképp bele akartam foglalni, és csak utána kezdtem el írni az elemzést. Szerintem most is hasonló módszerrel fogom csinálni, csak kevesebb jegyzeteléssel, nem lesz rá szerintem sok idő:D

2022. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden lényeges infót írj le, amit a forrásból ki tudsz hámozni. Neveket, évszámokat, földrajzi helyeket, mindent. A forrás használatára is kapsz valamennyi pontot, hátha ez is segít.
2022. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!