Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, ha, , valakik"...

Miért van az, ha, , valakik" a szüleid, akkor még egy hármas tudással is dicséretes ötösre zárnak le, ha pedig nem, akkor lehetsz bármilyen jó, a tanárok lehúznak?

Figyelt kérdés

Ez nagyon elkeserít.

Ugyanis 2 gimiben tanultam 4 év alatt, és sajnos mindenhol ezt tapasztaltam. A dogáimban semmi javítás nem volt, mégis négyes, hármas volt rajta. Ha rákérdeztem, még én voltam a rossz, aki nem tanul, de reklamál, követelőzik a semmire.

Beadandóknál csak az javíthatott, aki egyest kapott, aztán a végén neki csak az ötös került be a naplóba. Így volt, hogy én négyes lettem lezáráskor, míg aki folyton egyeseket produkált, dicséretet is kapott az ötöse mellé, hisz mindig javíthatott. De ez is csak akkor, mikor azok a bizonyos kivételezett diákok valamelyike karózott be. Más esetben nem volt erre lehetőség.

Nektek is volt hasonló tapasztalatotok vagy csak én fogtam ki rosszul az iskolákat?


2019. jún. 1. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy te melyik iskolába jártál, de az én iskolámban ilyen sosem volt. Ugyanúgy megbuktatták az ügyvéd apuka fiát mint a takarítónő lanyát.
2019. jún. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam ilyet, hogy szülők alapján kivételeztek volna, pedig volt 1-2 osztálytársam akik pénzes családból jöttek. Inkább csak azzal volt probléma, hogy pár csaj konkrétan sírt is a dolgozatok után a tanároknak hogy javíthassanak és volt aki ezért kövi órán lefeleleltette őket mikor máskor random választott embert, így meg nyilván bevágták a dolgokat arra az egy alkalomra. Vagy ha váratlan röpdoga volt amire sose készültek egyből ment a tanárnál a sírás, hogy de ezért azért nem tudtak készülni, de fontos nekik a tárgy a továbbtanuláshoz, ne írja be ezeket a jegyeket stb. De közben ezek a csajok voltak akiknek aztán szinte semmi dolguk nem volt suli után, órán jópofiztak a tanárral hogy minél kevesebb anyagot tudjanak leadni es inkább sztorizzanak, meg jó ha a bejelentett dogákra készültek. Aztán meg röhögtek milyen naívak a tanárok. Na őket azért fel tudtam volna képelni, hihetetlen bosszantóak voltak.
2019. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!