Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti gimnáziumból is be lehet...

Esti gimnáziumból is be lehet jutni orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés
Nyilván több önálló tanulás kell esti iskolánál, ha tovább akar tanulni az ember, de kinek van ezzel tapasztalata?

2022. máj. 5. 19:11
A kérdező szavazást indított:
Simán be lehet jutni
Nem lehet bejutni, szinte lehetetlen
Húzósan, de be lehet jutni
44 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Tök ugyanannyi az esélyed.
2022. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

Esti gimiben nem fognak felkészíteni az emelt bioszra és az emelt kémiára/fizikára. E nélkül majdnem 0% az esélyed. Természetesen megpróbálhatsz magánúton vagy magántanárral készülni, de ehhez rengeteget kell tanulnod.

A lottóötössel van egyenlő esélyed.

2022. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Azért a második válaszoló eléggé túlzott ezzel a lottóötösnyi eséllyel, ennyire azért bőven nem rossz a helyzet, nyilván autodidakta módon, meg magántanárral, meg stb is fel lehet azért készülni az emelt szintű érettségire. Az éremnek amúgy van egy másik olyan oldala is, hogy én annak idején egy fantasztikus gimnáziumba jártam, ahol egy fantasztikus biológiatanárom volt, aki nem csak engem, de jópár másik osztálytársamat is úgy felkészített biológiából, hogy akik az orvosira akartunk menni, egy idő után mind (én azonnal) bejutottunk, a biosz szempontjából. Azonban a fakultációs, emelt szintű felkészítő kémiatanárunk olyan rettenetes, és felkészületlen volt, hogy nekem nem is csak egy magántanár, de egy ELTE-s vegyészszakos hallgató magánórái is kellettek a sikeres emeltszintű kémia érettségihez. Ez persze azóta már a múlt, az immár két és fél éve meglévő orvosi diplomámmal, de attól még tény. Úgyhogy az a lottóötös egy elég barokkos túlzás, annál azért nagyobb ez az esély.
2022. máj. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
95%

Én is estin vagyok, idén érettségizek és orvosira jelentkeztem.

Itt minket annyira készítettek fel, hogy meglegyen a kettes minden tárgyból, ami orvosira nyilván kevés. Szóval otthon valóban kell egy kicsit pluszba tanulni minden tantárgyból, de ez a középszintű vizsgáknál nem okoz gondot szerintem.

A bioszhoz és a kémiához/fizikához, ahogy írtad is, nyilván rengeteget kell tanulni önállóan, és ez teljes mértékben így is van. Nem telt el nap biosz vagy kémia (vagy mindkettő) nélkül, és így is azt érzem, hogy nem vagyok elég felkészült. Bár ebbe erősen közrejátszhat, hogy jövő hét kedden és csütörtökön lesz emelt kémia és biosz és a feszültség beszél belőlem.

Hozzátenném, hogy akármilyen gimibe jársz akkor is sokat kell otthon készülni pluszba, mert összetett és nehéz vizsga mind a kettő.

Amiből készültem: bioszból Mozaikos, Panemes könyv + bioszféra jegyzetek, kémiából Mozaikos és Villányis könyvek + én vettem csoportos magánórákat is online.

Én úgy állok hozzá, hogy mindent beleadok amit tudok és ha idén nem is sikerül olyan erősre, ahogy kéne, akkor sem esek kétségbe, mert tudom, hogy nehéz vizsgatárgyak és senki nem ver meg ha nem jutok be elsőre orvosira. Meglátjuk elsőre mit sikerül összehozni, ha gondolod írj privátba és majd mesélek, hogy sikerültek az emeltek :)

2022. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az utolsónak pedig sok sikert is kívánok!:)

Biztos sikerülni fog, csak a feszkó miatt érzed magadat felkészületlenül.:)

2022. máj. 7. 09:36
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kicsot nehezebb, tobbet kell tanulnod ra, de nem lehetetlen. Anno en egy johiru gimibe jartam, emelt oraszamban tanultuk a bioszt, kemiat, a kemia megsem eet semmit sem. Rossz volt a tanar, nem ertettem a magyarazatat. Magantanarhoz kezdtem el jarni, sokat tanultam egyedul( van az az 'Ötösöm lesz kémiából'cimu konyv, abbol oldogattam feladatokat). Es nullarol felhoztam magam, hogy emelt szinten 82%lett. Szoval nem minden a gimin mulik.
2022. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!