Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Újpesti Könyves Kálmán...

Az Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium jó választás annak, akit valószínűleg valamilyen mérnöki szakon akar majd továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi legfőképpen, hogy milyen a suliban a reál tárgyak és a nyelvek(főleg az angol, de a második nyelv is érdekel, hogy miket lehet választani és milyen nyelvek vannak.). Meg persze az is, hogy milyen a közösség, általában milyenek a tanárok, milyen osztálytársakra számíthatok.Most hetedikes vagyok, tehát a 4-évfolyamos érdekel.
2022. máj. 8. 14:12
 1/1 anonim válasza:
100%
Mivel téged nem érint, nem mesélek a természettudományos tantervű hat évfolyamos osztályról, de szerintem már ez jelzi, hogy viszonylag nagy hangsúlyt fektenek ezekre a tantárgyakra. Nem mondom, hogy az összes tanár tökéletes, ez aligha elmondható bármelyik suliról, de ha faktokról van szó, akkor azokat komolyan veszik (ha a mérnöki pályát nézed, akkor nem keresgélsz rossz helyen fizika és matektanárok tekintetében). Mellékesen megjegyzem, hogy bár vannak fiatal oktatók, azért a hiány nálunk sem észrevehetetlen, de az igazgatói gárda igyekszik mindent kézben tartani. Nyelvekre rátérek: az angoltanárok közül nincs különösebben rossz tanár, az összes fel tud készíteni érettségire ill. szóbelire. Második nyelvnél választható a német, olasz, spanyol, francia (és az angol). Olasznál, spanyolnál és franciánál egész jó tanárok vannak, németnél már inkább megvan az esély, hogy nem álmaid tanárát kapod, de ha mázlid van, ott is kifoghatsz egész jókat. Közösségről a következőket mondom: A DÖKünk rengeteg programot rendez, és az osztályok is szép számmal részt vesznek rajtuk. Tengernyi tábort szerveznek, ezek főleg sporttáborok (bicikli, túra, sí, evezős) de vannak más jellegűek is (DÖK, ének), szerintem mindenki megtalálhatja a magának valót. Az osztályt sajnos nem tudom megjósolni, mindig többszörös túljelentkezés van itt, van, hogy eléggé elcseszik ezeknek az összeállítását a közösségnek, ez nem jellemző annyira, de ezen a téren inkább nem mélyülök bele a spekulációkba. Remélem tudtam segíteni :)
2022. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!