Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a politológia?

Mennyire nehéz a politológia?

Figyelt kérdés
A Debreceni Egyetem politológia szakán gondolkodom. Mennyire nehéz ez? Érdekel a politika, de nem vagyok benne teljesen tájékozott.

2022. máj. 11. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Ezt büfé szaknak szokták mondani. Ha a politika világa érdekel inkább legyél jogász.
2022. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Ne csináld, értelmetlen a szak és felesleges.
2022. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Ha vannak kapcsolataid, akkor lesz mit csinálnod vele. Ha vannak terveid abba az irányba, és kellően rátermett vagy tele ambícióval, akkor megpróbálhatod, de hangsúlyozom, kapcsolatok nélkül az önkormányzathoz se jutsz be aktát tologatni, nemhogy politizálni

egyébként se jogász, se közgazdász, se tanár, se semmi szóval tényleg büfészak (nemzetközi kapcsolatok is hasonló)

Jogász / normális egyetemen szerzett közgazdász diplomával másképp néznek rád, a legtöbb valamirevaló politikus legalább ilyen végzettséggel vágott bele a karrierbe

2022. máj. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Hitvány szak.
2022. máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Nem is értem, hogy miért válaszoltok tájékozottság nélkül.


A politológia szakon NEM politikusokat képeznek, szóval a #3 válasz rögtön értelmetlen.


A kérdésre válaszolva: Attól függ, hogy te mennyit szeretnél beletenni. Szerintem simán el lehet evickélni kettes-hármasokkal minimális tanulással, csak úgy mint más társadalomtudományi szakok oroszlánrészén.

2022. máj. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!