Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha elvesztettem a...

Mit tegyek, ha elvesztettem a motivációmat a tanuláshoz egyetemen?

Figyelt kérdés

Nagyon megváltozotam az elmúlt félévben (de egész tanévben is igazából). Ez az első évem az egyetemen.

Érettségire mikor készültem, nagyon motivált voltam: azért, hogy bekerüljek rengeteget tanultam, olyan dolgokból is élveztem a tanulást, amik annyira nem is érdekeltek.

Most egyszerűen nincs célom az egésszel, nem látom hova vezet, mi szeretnék lenni ezután, és még a kurzusokat sem szeretem.

Szerintetek az "én hibám", hogy ilyen rosszul reagáltam a nagy nyomásra, vagy ez tényleg nem nekem való, és keressek egy célt magamnak, és kövessem azt, akár egyetemváltás, egyetem elhagyása árán is?



#egyetem #tanulás #motváció
2022. máj. 16. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mit tanulsz? Mi volt a motivációd ehhez a szakhoz?
2022. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Miért mentél erre a szakra? Mi tetszett meg benne?

Ha nem érzed jól magad keresd azt amiben majd fogod vagy legalább talán fogod. Nem érdemes a rosszban maradni.

Szakváltó vagyok, tapasztalatból beszélek :)

Nem hinném, hogy a te hibád, ennyi idősen nehéz meghozni a tökéletes döntést. Lehet külső szemmel tök másnak tűnt a szak és maga az egyetem, ha benne vagy akkor jössz csak rá milyen is.

2022. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért választottam ezt, mert nagyon széleskörűnek tűnt, sokmindent tanítanak itt, és annó ez jónak tűnt, mert még akkor sem tudtam, hogy mit akarok, és úgy voltam vele, hogy majd egyetemen rájövök...
2022. máj. 16. 16:23
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Miért nem mentél inkább szakképzésbe? Az rövidebb, ingyenes és bármikor abbahagyhatod és nem kell visszafizetni a támogatást.


Minél széleskörűbb egy képzés, annál kevesebb dologra jó. Pont az lenne a lényege a felsőoktatásnak, hogy ott végre egy kis területre tudsz fókuszálni, magas szinten. Gondolom bölcsész szakra mentél. Ott sok ilyen van sajnos.


A bölcsészek között sok ilyet hallok. Közülük sokan megbánják, hogy nem mentek inkább szakképzésbe.

2022. máj. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha még nem végeztél a 2. félévvel, akkor ha jól tudsz visszafizetés nélkül ott tudod hagyni, de javítson ki, aki máshogy tudja.


Csak olyat érdemes tanulni, ami érdekel. Rövid az élet ahhoz, hogy éveket pazarolj olyan képzésben, aminek semmi értelme.

2022. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 ha jól tudom*
2022. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
A szakképzés a lehető legrosszabb választás szerintem ilyenkor is.
2022. máj. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elég gáz így leírni a bölcsész szakot... pláne hogy én mérnöki szakra mentem.
2022. máj. 16. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!