Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia (végig mesterig)...

Pszichológia (végig mesterig) könnyebb mint az orvosi, vagy inkább orvosiba kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Nem volt eü. végzettségem, anno nem kezdtem bele ilyenekbe, de meguntam a munkám, beiratkoztam egy eü. iskolába és tanulás nélkül megcsináltam, így gondolom talán lenne értelme egyetemre menni ha tanulnék is?

Még csak 23 vagyok.

Csak nem tudom melyiket könnyebb viszonylag elvégezni, mert tudom, hogy az orvosin szeretik szopatni az embert, de nem tudom a pszichológián mi a helyzet.

Ha orvosi is egy szinten van, akkor pszichiátriára szakosodnék, ezért kérdezem, hogy melyiket lehet egyszerűbb megcsinálni.


2022. máj. 16. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Milyen suli? Engem is érdekelne.
2022. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most viccelsz? Az orvosi kb. 1000x nehezebb.
2022. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Több ex-orvostanhallgatót ismerek akik pszichóra nyergeltek át, fordítva ez nem jellemző. Teljesen felesleges több évet szívni olyan nehéz orvossi tárgyakkal amiknek a pszichológiához semmi köze, ha már most tudod hogy ezzel akarsz foglalkozni.
2022. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Orvosi sokkal nehezebb, de biztosabb utána az elhelyezkedés is.
2022. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A pszichó a könnyebb, viszont kb. ugyanannyi ideig tart a klinikai szakosodással együtt.
2022. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni könnyebb a pszichot, de eljutni a megfelelő szintre nem az. Rengeteget kell fizetned saját zsebből, mire elkezd megtérülni. Alap+mesterszak "ingyen" van, de az a jéghegy csúcsa, ha klinikumban akarsz dolgozni
2022. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia egyértelműen könnyebb
2022. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pszichóról mentem át orvosira, nem bántam meg, írj, ha akarsz. :)
2022. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem az is nagy nehézség, hogy ha pszichiáter szeretnél lenni, akkor is meg kell csinálnod azt a 6 évet előtte az orvosin, ahol mindent meg kell majd tanulnod, mindegy mennyire van köze a pszichiátriához.

Pszichológián is nyilván vannak tárgyak, amikre nem lesz szükséged később, de már a mesteren is nagyjából tanulhatod klinikai szakirányon azt, ami érdekel, tehát csak három évig vannak olyan tárgyaid is, amik annyira nem állnak közel hozzád, utána jobb a helyzet.

De igen, ahogy előttem is írták, utána még várnak a módszerspecifikus képzések, klinikai képzés, esetleg pszichoterápia...ez mind sok idő, pénz, energia.

2022. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!