Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet egyetemet váltani...

Hogyan lehet egyetemet váltani? Mi az újrafelvételizés folyamata?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok végzős, és egyre jobban az orvosi vonz, viszont sosem tanultam rendesen kémiát, faktos sem voltam, ezért érettségizni se tudnék belőle majd májusban. (Biosz faktos vagyok csak). Eleinte a pszichológia szakot néztem ki, amihez ez is elég lenne, viszont egyre jobban azt érzem, hogy inkább az orvosi lenne az én utam. Szorgalmas vagyok, sokat tanulok, viszont tényleg a kémia hiányában nem mehetek még ebbe az irányba. Sok sztorit hallottam emberekről, akik akár 30 évesen váltottak, ezért gondolom, hogy nem késnék le semmit. De sajnos az egész folyamatról semmit sem tudok, hogy van ez az újrafelvételizés? Ilyenkor minden tárgyból új érettségi vizsgát kell tenni? Szerintetek mit csináljak? Köszönöm, ha elolvasod! :)

2018. dec. 6. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jelentkezel sehova akkor csak simán leteszed az érettségit és következő évben jelentkezel ugyan úgy felvi.hu-n, ahogy most tennéd.

Ha jelentkezel és fel is vesznek, de nem tetszik, fogod magad és kiiratkozol az egyetemről majd jelentkezel mint tavaly.

(Én is így tettem most. :D )

2018. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Törekedj arra, hogy minél jobb bioszt írj, illetve a közepeseket is min. 5-re. Persze kémiából is minimum 5-öst kell írni, de legalább ha a többiből is magas szintet hozol, akkor nem lesz benned a pánik, hogy úristen, ha nem írok 90%-ot, akkor nem lesz meg a pontom.

Majd jövőre jelentkezel felvin, meg érettségire (egy emelt most 35 ezer volt), szépen leérettségizel kémiából, megkapod a tanúsítványodat, aztán jöhet az orvosi. :)

2018. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!