Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE Turizmus és vendéglátás...

PTE Turizmus és vendéglátás előnyök hátrányok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Komoly terveim vannak előreláthatólag legalább 4 évre PTE Turizmus és vendéglátás szakra kifolyólag, aki esetleg oda jár, jártas benne, mi hogy van és milyen lehetőségek tárulnak fel a szak elvégzése után esetleg tudna válaszolni?:)


Kíváncsi vagyok az előnyökre, a hátrányokra, a lehetőségekre, arra hogy mennyire vevők erre Magyarországon, de akár külföldön is.


(Akik nem erre a szakra jártak/járnak, nincs róla fogalma, tapasztalata és az ismerősének az ismerőse által informált kérem ne írjon.:D)


Köszönöm szépen!:D


2022. máj. 17. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi két év eseményei alapján mit gondolsz? Mennyire sérülékeny ágazat a turizmus ágazat?
2022. máj. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot mindenképpen vegyél figyelembe, mielőtt erre a szakra mész: a turizmus-vendéglátás nem az a terület, amelyben könnyen találsz olyan munkahelyet, ahol hétfőtől péntekig reggel 8 és délután 5 között van a fix munkaidő. A legtöbb ilyen munkahelyen (szállodák, éttermek, utazási irodák, turistacélpontok) szombat-vasárnapra is beoszthatnak, mivel épp akkor van csúcsforgalom, s arról ne is álmodj, hogy nyáron, amikor a gyerekeidnek szünidejük van az iskolában, majd el tudsz menni szabadságra. Ha szívesen vállalod a hétvégézést, a nyár végigdolgozását és a késő estig tartó munkaidőket, akkor persze szép pálya. De a családi élettel nem könnyű összeegyeztetni.
2022. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem tervezek családot, szeretnék egy biztos munkahelyet, de bartender képzésben is, az is vonz.


Teljesen kihalt szerintetek a turizmus? Igazából ország függő nem?:) Engem teljesen ez motivál mert jelenlegi pénzügy és számvitelt tanulok és teljesen elrettent a gondolat hogy ebben dolgozzam életem végéig... Más szakot szeretnék.:)

2022. máj. 18. 09:48
 4/8 A kérdező kommentje:

Három éve van barátom,nem mondom hogy nem lesz gyerekünk például tíz év múlva de most tavkapcsolatban élünk, szerintem az már meg se fog kottyanni ha nem látjuk egymást folyamatosan napokon át.

Szeretnék utazni, tapasztalatot szerezni, akár jobbra-balra ugrálni:D

2022. máj. 18. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 és #4: Én azt tanácsolom, hogy hosszabb távra tervezz, s már most gondolj az esetleges családalapításra és gyereknevelésre. Ha elkezdesz mondjuk a szállodaiparban dolgozni, s aztán mondjuk 10 évvel később, a gyerekeid születése után jössz rá arra, hogy nem tudod a pároddal a gyerekek nyári és hétvégi felügyeletét megoldani, akkor igen nehéz helyzetbe kerülhetsz. Vagy arra gondolsz talán, hogy 35 évesen átképzed majd magad? Munka és gyerekek mellett az ilyesmi bizony dögnehéz lesz. Legfeljebb csak egy nagyon rendes, támogató párral és a nagyszülők intenzív bevonásával lehetséges.


Annyit írnék még, hogy (mivel a legtöbb munkahely a turizmusban és a vendéglátásban a kliensekkel való közvetlen kapcsolatot kívánja meg), ez a pálya csak azoknak való, akik végtelenül türelmesek, akik vissza tudnak mosolyogni a leglehetetlenebb, legidegesítőbb, kekeckedő, bunkó alakokra is. Más szóval a magas fokú lelki állóképesség, a kedves, közvetlen természet, segítőkészség alapkövetelmény. Ez a pálya végképp nem azoknak való, akiket könnyű kihozni a sodrukból, sem pedig azoknak, akik flegmatikus személyiségűek. Itt mosolyogni és mosolyogni kell, s le kell nyelni a sértéseket, akkor is, ha felment benned a pumpa és legszívesebben kitekernéd a vendég vagy turista nyakát. S persze ha egy ilyen vendég vagy turista kiborított, akkor utána 10 másodperccel már kedvesen kell viszonyulnod a következőhöz, mintha mi sem történt volna. Nincs ám mindig idő és lehetőség kiszaladni 10 percre, hogy kisírd és összeszedd magad. Egy pillanat alatt le kell tudnod pergetni magadról a sértéseket, és tovább állni a sarat. Ez a turizmusban és a vendéglátásban alapkövetelmény. Gondold végig jó alaposan, hogy erre képes volnál-e.

2022. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, valószínűleg ki fogok égni a szakmából egy idő után. A barátom szoftverfejlesztő és felajánlotta hogy segít webfejlesztést tanulni, weblapkészítést, szóval én erre gondoltam B tervnek, ilyesmi témában vagy ha nagyon megváltozom akár egy OKJ-s képzést is képes lennék elvégezni.:)


Viszont nekem tényleg nagy álmom lenne ez az egész szak, hogy ebben dolgozhassak, ezzel foglalkozhassak. :D persze érzékelem hogy nagyon sokan haszontalan szaknak gondolják meg úgy alapjáraton feleslegesnek, de turizmus és vendéglátás mindig jelen lesz az életben. Én így gondolom:D


Jelenleg diákként dolgozom egy alapítványnak, folyamatos adományozókat keresünk, szóval mindennapos program már idegenek elviselése és hozzájuk való alkalmazkodásom:D Biztos nehéz lesz mentálisan bírni a sok taplót, fejben elmondhatom minden szar embernek, de persze nem lenne merszem az arcukba köpni milyenek valójában. Tűrni kell akármilyen munkahelyen vagyunk:)

Boltban is dolgoztam már, voltak érdekes emberek de muszáj volt alkalmazkodnom szóval annyira csak nem gáz?


#5 válaszoló

Szerinted mennyire lenne nehéz akár külföldön elhelyezkedni friss diplomásként?

Úgy tervezem Pécsen diákmunkázom vendéglátásban, szóval munkatapasztalatot beleírhatom önéletrajzba:D


(Sajnálom ha összeszedetlen, közben órák között vagyok)

2022. máj. 18. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: Sajnos nincs arra vontakozóan személyes tapasztalatom, hogy mennyire könnyű elhelyezkedni ezzel a diplomával külföldön. Viszont szinte biztos vagyok abban, hogy ha folyékonyan beszélsz egy európai nyelvet plusz az angolt, akkor az adott ország szállodaiparában nem lesz nehéz elhelyezkedned Nyugat-Európában. Nyilván ne arra számíts, hogy rögtön egy osztrák panzió menedzsere leszel, de pályakezdőként például recepciósnak biztosan felvesznek egy szállodába. A turizmus és vendéglátás az elkerülhetetlen hétvégi és késő esti munkavégzés miatt egész Nyugat-Európában munkaerő-gondokkal küzd. Sokan elhagyják a pályát, főként mert rájönnek, hogy család mellett súlyos kompromisszumokkal jár, s egy diplomás ember nem feltétlenül akarja ezeket a kompromisszumokat megkötni. Szóval ha nem vagy nagyon válogatós, és hajlandó vagy a szamárlétra alján kezdeni (pl. szállodai recepciós, éttermi anyagbeszerző), akkor biztosan találsz normális állást Nyugat-Európában. A szállodaipar talán a legígéretesebb, mert abban a szállásod is rögtön megoldott lesz, s Nyugat-Európában sok helyütt nehéz egy külföldinek megfizethető albérletet találnia (a főbérlők ugyanis kevésbé bíznak a külföldiekben). Sok sikert!
2022. máj. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szinte folyékonyan beszélek angolul 18 évesen szóval ettől nem félek:)


Köszönöm szépen!!!:)

2022. máj. 18. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!