Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemzetközi tanulmányok szak...

Nemzetközi tanulmányok szak így megéri?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam már, hogy ez egy büfészak, de kicsi korom óta a külpolitika és nemzetközi szervezetek érdekelnek. (6 évesen ültem a TV előtt és próbáltam megérteni a 2008as gazdasági világ válságot és tisztán emlékszem arra a napra is, amikor Obamát elnökké választották :)) Részt vettem sok olyan programon, amik ezt az évek alatt igazolták érdeklődésemet pl MUN koferenciák ahol azt ENSZt modelleztük bizottságokban és angolul vitaztunk a világ dolgairól vagy az MCC kurzusai például. Szabadidőm nagy részét a hírek olvasásával, történelmi témájú filmekkel, vitaversenyekkel és nagyívű politikusok életrajzának olvasásával töltöm. Szóval összefoglalva, szenvedélyesen érdekel ez a szak és tudom, hogy megfelelő kompetenciáim vannak hozzá. Mást nem is élveznék ennyire, valamint nem érezném magamat kellőképpen tehetségesnek. Mesterképzésre természetesen valami specifikusabbat tervezek vagy ezen a területen egy európai egyetemen ahol szuper gyakorlati lehetőségek vannak vagy itthon egy közgáz szakon (bizonyos kreditek meglennének a gazdasági tárgyakból és szabválnak is ilyesmiket tervezek felvenni majd hogy kevesebbet kelljen pótolni) És nem, nem gondolkodtam el közgáz alapképzésen, mert gyenge 4esre tudtam csak érettségizni matekból, illetve nem érdekel annyira hogy 3 és fél évig ezt tanuljam. (Egy két éves mester belefér mert ott már sokkal érdekesebb tárgyak vannak,illetve nemzetközi tanulmányok alapon meg a szabválokkal a fontos tárgyak felét kb úgyis megtanulom maximum nem kérik olyan szigorúan mint a Corvinuson.) Beszélek három idegen nyelven(angol, német,spanyol) és tervezek az 5 év egyetem alatt egy különlegesebbet is elsajátítani( főleg a skandináv nyelvek vonzanak) hogy piacképesebb legyen a diplomám. Általánosságban véve jó tanuló vagyok, messze nem zseni, viszont ami érdekel az ragad rám és hajlandó vagyok bele rengeteg energiát fektetni. Én úgy érzem a fentieket figyelembe véve hogy az ember nem tagadhatja meg önmagát és pályaválasztásnál csinálja azt, amit szeret, kiegészítve hasznos dolgokkal is. Mint sok szakon azonban itt is van rengeteg ember aki csak azért tanulja ezt, mert jól hangzik vagy nem tudja mi érdekli specifikusan viszont nálam ez abszolút nem így van. Nos, a felsoroltakkal együtt is hiba lenne erre az alapszakra menni?

2022. máj. 18. 23:37
 1/2 anonim ***** válasza:
39%
Hali, én is most felvételizek és hasonló az érdeklődési köröm mint neked. Engem is leginkább a külpolitika érdekel, és én külpolitikai elemző szeretnék lenni, úgyhogy politológiát jelöltem elsőnek, mesterszakra meg vagy nemzetközi tanulmányokra, vagy biztonság és védelempolitikára mennék. Amúgy szerintem ha tényleg az ilyen dolgok érdekelnek és ki tudsz tűnni a tömegből, simán érhet nagyon sokat az a diploma.
2022. máj. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a nemzetközi tanulmányokkal, hogy amire kivan találva azt jogászok (nemzetközi jog) vagy közgazdászok ( nemzetközi gazdasági folyamatok) végzik el. Persze attól függetlenül lehet vele karriert csinálni( külföldi mester, több idegen nyelv magas szintű ismerete, nyári kurzusok, gyakornoki programok kellenek hozzá) csak kicsit nehezebb mint az előbb említett 2 végzettséggel
2022. máj. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!