Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-n vannak megajánlott...

BME-n vannak megajánlott jegyes tárgyak? Ahol ha jó zh-t írsz, megadják és nem kell menni vizsgázni?

Figyelt kérdés
Más egyetemekről mondják barátaim hogy 1-2 vizsgájuk van max a megajánlott jegy miatt, én még lehetőségként se hallottam róla csak 1 tárgynál nálunk (VBK bio)

2022. máj. 22. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

BME VIK-en több tantárgynál van, de max félévente 1 ilyen van és nagyon kevés embernek adatik meg.


Persze van olyan tantárgyis, ahol kb mindenki ezt kap. Ilyen a GTK-s MikMak. Azt többnyire megajánlottam szokta mindenki végzeni, mert ez VIKen valamiért nagyon egyszerű tantárgy, míg GTKn ahol ugyan ezt az anyagot tanulják egy butató tantárgy. :D Ez picit vicces, de már teljes más történet.

2022. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én biomérnok BCS végén járok. Nagyon ritka a megajánlott jegy. 3. féléves biokémia tárgyból van megajánlott jegy, asszem ha mindkét zh-n ha elered a 50%-ot akkor megvan a megajánlott, akár 5-öst is kaphatsz. Mindkét zh-n el kell érni min 40%-ot, mert az a feltétele annak hogy vizsgára mehessél.

5. féléves mikmak is megajánlott jegyes. Más tárgy esetén nincsen megajánlott jegy ami mindenkinek van.

Illetve 4. félêv végén van specializáció választás, és van olyan spec ahol kaphatsz megajánlott jegyet. Van az környezet védelem spec ott 3 tárgy megajánlott jegyes, alkalmazott biotech spec 1 tárgy, egészségvédelem illetve élelmiszer specen 0 tárgy.

2022. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
GTK-n vannak ilyenek.
2022. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!