Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnáziumokba van...

Milyen gimnáziumokba van esély hogy átvesznek?

Figyelt kérdés
Nyelvi előkészítős vagyok és az idei évet 4,62-es átlaggal és egy B2-es angol tudással zárom. Nyáron megyek nyelvvizsgázni. Általános iskolában sem voltak 4-5nél rosszabb jegyeim. Szerintetek így milyen budapesti nyelvi előkészítős gimnáziumba van esélyem átirtakozni? Eddig a Petőfit hívtuk de azt mondták nincs jelenleg üres hely, a Sashegyi Arany meg nem válaszol az emailre és nem veszik fel a telefont.. Milyen gimit ajánlanátok?

2022. máj. 25. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Második nyelvet elkezdted tanulni a nyelvi előkészítős év alatt? Ha igen, mi volt a 2. nyelv?

Angol nyelvi előkészítős osztályt is indító gimik azon a környéken: Rákóczi (II. ker), Móricz (II. ker), Szabó Lőrinc (II. ker.), Budenz (II. ker.), Csik Ferenc (II. ker.), József Attila (XI. ker.), Széchenyi (XI. ker.), Szent Margit (XI. ker.), Tamási (XII. ker.), TE Gyakorló Sportiskola (XII. ker.)

Budai Gimnázium (XII. ker.) nem túl erős

Alapítványi (fizetős): Budenz Alapítványi (II. ker.), Kürt (XI. ker.), Adventum (XI. ker.)

Most csak felsoroltam a sulikat, azt sajnos nem tudom, hogy hova lenne esélyed átiratkozni. Az biztos, hogy második idegen nyelvnek is egyeznie kell, ha elkezdték a nyekes év alatt.

2022. máj. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ. Az előkészítős év alatt csak angolt tanultam, de az előző suliban tanultam németet 3 évig. Már egy éve nem beszéltem egy szót sem németül, de szerintem olyan alapszintnek azért elmegy a tudásom (a1-a2).


A felsorolt sulik közül többnek találkoztam már a honlapjával, de írtál újakat is. Fizetős gimikben nem gondolkodom, anyagi okok miatt.


Esetleg valaki tud véleményt írni a Szabó Lőrincről vagy Csik Ferencről? Vagy akármelyik másikról? (Személyes tapasztalat még szuperebb) Még egyszer nagyon köszi!!

2022. máj. 25. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Hat vagy nyolc osztályos gimnázium 9. osztálya nem jöhet szóba? Pl. Kosztolányi, Szilágyi, Bethlen stb. Szerintem leginkább ott fordulhat elő elő nyolcadik után üresedés.
2022. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Középiskolai szóbeli vizsgatapasztalatok:

[link]

2022. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!